Filmi "Erik Kivisüda" võtted meelitavad filmirahvast Ida-Virumaale

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Ilmar Raagi fantaasiafilmi "Erik Kivisüda" võtted on jõudnud Ida-Virumaale ning meelitavad endaga kaasa ka suurel hulgal filmirahvast. Viie riigi koostööfilmi kaasrahastajaks on Eesti esimene regionaalne filmifond.

"Filmirahvast Ida-Virumaale meelitada aitab lisaks finantstoetusele seegi, et maakonnas on pakkuda eriilmelisi võttepaiku," ütles seitse aastat tagasi asutatud Viru filmifondi koordinaator Piia Tamm.

"Järjest rohkem proovime me kaasata erinevatesse filmidesse ka kohalikke inimesi. Ennekõike on oluline nende professionaalsus, õppimisvõime ja avatus," lausus Tamm.

Viru filmifondist on toetatud projekte 5000 kuni 100 000 euroga.

Ida-Virumaal, täpsemalt Toila rannas salvestatakse filmi "Erik Kivisüda" algus- ja lõpukaadrid.

"Me otsisime sellist kivist randa, mis toetab meie muinasjutulist lähenemist kogu kontekstile. Siin saavad ilusti kokku merepiir, rannajoon ja metsapiir ning see meeldib meile väga. Me filmime Toilas kolm päeva ja Toilast saab ilus raam meie seiklusele. Toilast minnakse merele ja Toilas tullakse merelt, aga kõik, mis selle vahepeal toimub, jäägu vaatajale kinos vaatamiseks," rääkis tegevprodutsent Anneli Savitski.

Viru filmifond ei toeta mitte ainult mängu- ja dokumentaalfilme. Fondi toel on valminud näiteks ka Youtube'is üle nelja miljoni vaatamise saanud muusikavideo "für Oksana".

"Erik Kivisüda" on Eesti, Luksemburgi, Leedu, Läti ja Soome koostöös valmiv seikluslik ja fantaasiarohke lastefilm. Filmi eelarve on 3,5 miljonit eurot, mis teeb sellest Eesti läbi aegade kõige kallima koostööfilmi, milles eestlastel on juhtiv roll.

Filmi esilinastus on kavandatud 2022. aasta veebruari.

 

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Aktuaalne Kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: