X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pääru Oja meisterdab savinõusid: kui esimesed nõud ahjust välja tulid, oleks nagu jõulud olnud

Sel suvel mängib näitleja Pääru Oja lavastuses "Tema taevaliku Õnneküla potitehas". Rolli tarbeks õppis ta ka savist nõusid meisterdama.

"Kui ma käisin esimest korda seal tunnis ära, siis ma sain aru, et see on mingi tegevus, mis mulle sobib. Ega ma ei ole muidugi mingi meister, ma olen ikkagi õpipoiss. Seda asja peab ikkagi aastaid tegema," rääkis Oja uuest oskusest ETV saates "Ringvaade suvel".

Ta lisas, et selleks, et savikausid lõpuks õigesti välja tulema hakkaks, kulus tal kaks neljatunnist õppetundi. "Esimesed asjad, mis ahjus käisid – no tõesti, nagu oleks jõulud olnud! Mina ja teised ARS-i kunstnikud olime seal ahju ees, kui see lahti tehti. See uks tehakse juba varem lahti, siis ta veel jahtub natuke, sealt tuleb õhku rohkem peale, kõik piiluvad. See on väga tore ja siis sa näed, mis tuli on temaga teinud," rääkis Oja.

Savinõude meisterdamine nõuab Oja sõnul palju jõudu ja täpsust. Savikaussi proovis valmistada ka näitleja Tarvo Sõmer, kuid savipall jäi siiski ümaraks ja kaussi sellest ei saanud. "Minu käkiga on väga hästi. Neli ja pool tundi nägin sellega vaeva. Täpselt sellist tahtsingi teha," naljatles Sõmer.

Tänu rollidele on Oja omandanud ka muid oskuseid. Näiteks mootorrattaga sõitmist ja erinevaid keeli. "See on suur luksus selle ameti puhul, et tõesti on võimalik omandada uusi asju," tõdes Oja.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: