Reet Linnast tehti "Ringvaates" pastellmaal: oi, niisugune olen või?!

Saates "Ringvaade suvel" käis Reet Linnal külas portreekunstnik Aapo Pukk, kellega Linna tegi 25 aastat tagasi koos saadet "Mõttemaal". Saates maalis Pukk toona mitmeid tuntud inimesi, nüüd sai ta aga ka Linnat joonistada.

Linnat joonistas Pukk pastellkriitidega. "Pastelli kohta öeldakse pastellmaal, kuna ta on maali eelkoridoris. Tema peale saab tulla juba maalireeglitega ja moodsa maalikunsti reeglite järgi see ei ole kitš praegu. See on puhas moodne maal," ütles Pukk, kellele "Mõttemaali" saate ajal tihti kitši tegemist ette heideti.

"Kõige olulisem on, et selle inimese tunne tuleks siia peale. Ma mäletan, et päris noorena tundsin ma, et hea kompliment oli: "See ei ole päris fotograafiliselt see inimene, aga selle inimese tunne on seal." Siis ma sain aru, et see on see, mille järele ma tahaks minna portreekunstniku karjääris," ütles Pukk.

Pastellmaali sai Pukk valmis saate lõpuks ja Linna oli enne töö nägemist põnevil. "Oi niisugune olen või?! Nojah aastad on teinud oma töö, ütleme nii," naeris Linna pilti nähes. "Ma vaatan, kas ma ikka tunnen end ära... Midagi on," lisas ta.

ETV 65. sünnipäeva puhul otsustas Linna joonistuse telemajale kinkida.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: