Pärnu noored said ühiseks ajaveetmiseks HUUB-i

Pärnus avati noortekeskus HUUB, mis on mõeldud gümnaasiumi- ja kolledžinoortele. Ürituste korraldamise kõrval ootab HUUB, et noored tulevad huvitavate ideedega, mida siis üheskoos ellu viima hakatakse.

Akadeemia tänaval Endla teatri vastas asuv hoone kuulub Pärnu linnale. Märkimist väärib, et seni noortel Pärnus oma kooskäimiskohta polnudki. HUUB käivitati linna rahaga ja linn aitas kaasata Euroopa Liidu vahendeid. Siinseid algatusi ja projekte toetab omavalitsus edasi ja HUUB-i 20-aastane juhataja Eerik Hannus lubab ka ise rahastajaid otsida.

"HUUB on mõeldud kõikidele noortele, kes tahavad ennast avastada, midagi uut õppida ja leida uusi huvitavaid tutvusi-kontakte. Meie üks põhieesmärke ongi luua kogukond ja me loodame, et sellest keskusest ja väljaspoolt keskust hakkavad noored rohkem kokku saama ja koos ägedaid asju tegema," rääkis Hannus "Aktuaalsele kaamerale". "Me oleme avatud kõikide noorte ideedele ja meie eesmärk ongi mitte ainult teha ise midagi uut teistele, vaid koos teistega. Et luua see kogukond ja uusi võimalusi kõigiga koos."

Juba 17. juulil leiab HUUB-is aset muusikaproduktsiooni töötuba. Toimuma hakkavad filmi- ja lauamänguõhtud. Sügisel avatakse Hackerspace, mida hakkavad eest vedama kohalikud IT-ettevõtjad ja õppejõud ning kus noortele avanevad IT-maailmaga tutvumiseks enneolematud võimalused. Esialgu jääb noortekeskus avatuks kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti kella 14-20.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: