Muusik EiK avaldas uue kogumiku

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EiK Autor/allikas: Mirjam Orav

Muusik EiK avaldas koostöös TIKS Rekordsiga omanimelise kogumiku ''EiK'', mis sisaldab kolme juba ilmunud ja viit täiesti uut pala.

"Plaadi "EiK" puhul on tegemist justnimelt kogumikuga paladest, mis me bändiga alates möödunud aasta maist oleme valmistanud," täpsustas EiK.

Juba varem ilmunud lugudest leiab kogumikust lood "Ilusti", "Tinnitus" ja "Ilusti" remix. Ka uusi lugusid ühendab sama koosseisu kindel helikeel.

"Plaadi loomeprotsess oli sisuliselt üks kuudepikkune ideede, salvestiste ja inimeste liigutamine ühest stuudiost, kodust või prooviruumist teise. Kuna kokku oli sattunud hulk üpris eriilmeliste muusikamaitsetega persoone, sai katsetatud vähemalt minu jaoks täiesti uusi stiile ja lähenemisi," ütles EiK. "Seadsin elus esimest korda sõnu house'i peale, salvestasime mu esimesed päris trummikomplektiga mängitud trummid, demode loomise lõpusirgel tegime isegi lugusid, mis kaldusid kohati indie pop'i ja shoegaze'i suunas," lisas ta.

TIKS Rekords plaadifirma esindaja, produtsent Sander Mölder ütles, et EiK on üks Eesti töökamaid räppareid. "Nende kahe plaadi puhul, kus mul on õnnestunud temaga koos stuudios olla ja kaasa mõelda, pole vist olnud ühtegi korda, kui ta ei oleks esimese take'iga kõike ideaalselt linti saanud. Järgmised salvestused on lihtsalt tema enesetunde parandamiseks, et ta ei tulnud mütsiga lööma," ütles Mölder.

Plaat ilmus koostöös Luurel Varasega, kes tegi elektroonilised taustad; Mattias Tirmastega, kes mängis elektrikitarri ja Maris Pihlapiga, kes laulis taustavokaale ja mängis viiulit. Lisaks põhituumikule olid vokaalide salvestamisel abiks produtsent Sander Mölder, kitarrist Jonas Kaarnamets (Frankie Animal); trummid salvestas Rainer Meinart ja mängis Kristjan Tenso (Kenors). Lood mixis ja masterdas José Diogo Neves.

EiK - EiK

tiks rekords · Playlist · 8 songs · 0 likes

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: