Peapiiskop Urmas Viilma avab Keila Mihkli kirikus toimuva Ott Leplandi kontserdi

Ott Lepland
Ott Lepland Autor/allikas: Dmitri Kotjuh

Ott Lepland on andnud neli kontserti sarjas "Taevas puutub maad", Otepää, Paide, Palamuse ja Kärdla kirikutes. Täna jätkub ringreis Valga Jaani kirikus ning 16. juulil toimub kontsert Keila Mihkli kirikus.

"Olen tänulik ja õnnelik, külastajatelt saadud soe tagasiside annab jõudu ja sisemist rahu. Mul olnud suur au esineda suurepärastes pühakodades toetavale ja kaasaelavale publikule" võttis toimunu kokku Ott Lepland.

Keila kontserdi avab peapiiskop Urmas Viilma. "Olen siiralt tänulik Ott Leplandile, et ta kõigi jaoks erakorralisel ajal julges oma kontsertidega asuda EELK Toetusfondi kaudu toetama Eestimaa kirikute taastamist ja kohalikke kogudusi. Ajal, mil paljud mõtlevad, kuidas ise hakkama saada, mõtles Ott Lepland teistele - see on ilus viis ligimesearmastuse väljendamiseks," sõnas peapiiskop. 

Kirikufondi üks eesmärkidest on taastada Eestimaa kirikuid ning antud kontsertide puhul läheb osa tulust Paldiski Nikolai, Tõstamaa Maarja, Narva Aleksandri ja Tartu Maarja kiriku renoveerimiseks. "See on meie esimene koostööprojekt Eesti muusikutega," rääkis Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit. "Saadud kogemus ja tagasiside on eranditult positiivne ning me soovime kindlasti jätkata sarnaste projektidega ka tulevikus," tõdes ta.

Entusiasmi ja teotahte heaks näiteks on kindlasti taasavatud Kärdla kirik, mille eestvõtjaks ja patrooniks on härra Enn Kunila. "Hiiumaa on mu südames tähtsal kohal, kuna seal on minu juured," rääkis Ott Lepland oma seotusest Hiiumaaga. "Kui ma renoveeritud Kärdla kirikusse sisenesin, siis seisin tükk aega sõnatult ja nautisin avanenud vaatepilti - ilus, lihtne, kodune ja võimas. Mul on hea meel, et saan anda oma väikese panuse ka teiste suurepäraste ehitiste uuele elule aitamisse," lisas muusik.

Kontsertsari kestab 15. - 19. juuli Valga, Keila, Halliste, Kambja ja Tõstamaa kirikutes.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: