Põltsamaa murrab seniseid arusaamu linnasüdamest

Foto: ERR

Teist aastat korraldab Põltsamaa kesklinnas Roosisaarel linnast arusaama muutvat tegevusfestivali.

Õpetaja Tuuli kandletüdrukutele oli see üks esimesi võimalusi kodulinna rahvale esineda pärast pikaleveninud pausi, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ette kanti ka mitu omaloomingulist pala.

"See oli esimene, mida ma olin rahvale mänginud," kinnitas Põltsamaa muusikakooli õpilane Liisa Lisette.

Publiku seas oli nii hallipäiseid vanapaare kui ka pisikeste tittedega emmesid.

"Tore üritus. Me tulimegi vaatama, kuidas mu vennalaps esines. Ilmaga on ka väga vedanud. Väga super," rääkis Prantsusmaalt tulnud külaline Liisa.

"Päris tore ja ilus koht ja sisustatud. Ja palju roose istutatud," ütles linna elanik Olev.

Põltsamaal elava Helge hinnangul toimub suvel linnas piisavalt kultuuriüritusi, mida külastada. "On väga ilusaid üritusi, kaugemalt mängijaid ja lauljaid ja tantsijaid. Ja muidugi kohalikud," rääkis ta.

Tegus teisipäev Põltsamaa Roosiaias on kingitus kohalikelt kohalikele. Viivi Tell ja Raivo Suni rääkisid Põltsamaaga seotud kohalugusid, ansambel Belarus Puurmanist lasi aga aimata, kus sünnivad tulevased rokitähed.

Põltsamaa ruumieksperiment RUUMEKS loodab läbikäigurajaks kujunenud Roosisaarele uue elu sisse puhuda.

"Katsetada erinevate esitluskunstidega, katsetada üldse igasuguste erinevate tegevusvormidega, et võib-olla avarada kohaliku inimese maalimavaadet ja muuta nad avatumaks uutele ideedele ja mõtetele," ütles peakorraldaja Raivo Suni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: