Tarmo Tiisler asub "Ringvaadet" juhtima ja "Tuljakut" dirigeerima

Teisipäeval on "Ringvaade suvel" saatejuht spordiajakirjanik Tarmo Tiisler, kes teeb saates teoks oma suure unistuse – tema dirigeerib ja koori esituses kõlab "Tuljak".

"Mul ei ole muusikalist haridust. Ma olen väga suur laulupeo fänn, ma olen laulnud laulupidudel ja koolikooris "Tuljakut". Ma tean, milline on bassi osa ja tean umbes, millised on teised osad, aga ma ei ole kunagi mõelnud, kuidas nad omavahel kokku lähevad," rääkis Tiisler.

Dirigeerimist käis ta õppimas dirigendi Hirvo Surva ja kontsertmeistri Valter Soosalu juures. Esmalt õpetas Surva Tiislerile, kuidas käed vabaks lasta, kuidas käed põrkama peavad ja millal hingamispause teha.

Õhtul paneb Tiisler oma dirigeerimise oskused ka kohe proovile, sest tema juhatusel proovib "Tuljakut" laulda "Ringvaate" stuudiosse tulev koor Collegium Musicale ja selle juht Endrik Üksvärav. Mismoodi see välja näeb, selgub juba kell 21.35.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: