Anu Säärits pidi jää puhastamist vaadates pimesi kommenteerima tele-eetris olnud Pljuštšenko sõitu

ETV sporditoimetajal Anu Sääritsal on aastate jooksul tulnud teha mitmeid kummalisi ülekandeid ja reportaaže, mis seetõttu ka hästi meelde jäänud.

"Spordil on erakordne võlu köita inimesi sõltumata nende rahvusest või usutunnistusest. Pakkuda emotsioone, mis viivad meid iseennast sportima ja kirglikke dialooge tekitavad," rääkis Säärits saates "Minu ETV".

"Mul on olnud suur rõõm kommenteerida või intervjueerida 11 tiitlivõistlustel, kus medali võitis kettaheitja Gerd Kanter. Mul on selja taga 13 olümpiaprojekti ja nende mammutvõistluste jooksul on tulnud teha nii helita- kui ka pimereportaaže," meenutas ta.

"2006. aastal Torino olümpiamängude ajal, kui meil oli tähelepanu keskmes murdmaa suusatamine, tegin ära Kristiina Šmiguniga intervjuu, kes oli medali võitnud. Sõitsin bussiga mägedest Torino linna, sellel ajal oli meeste iluuisutamise üksiksõidu lühikava võistlus. Kui halli jõudsin, oli jää puhastamine, panin klapid pähe ja Tallinnast režissöör mängis sellel ajal publikule maha Jevgeni Pljuštšenko võiduka lühikava. Mina vaatasin jää puhastamist ja režissöör ütles mulle: "Nüüd vist mingi hüpe, nüüd vist mingi spagaat ja siis ma rääkisin: "kolmekordne aksel", "neljakordne hüpe". Saime päris korraliku reportaaži," jutustas Säärits. Jevgeni Pljuštšenko tuli hiljem ka olümpiavõitjaks.

Suurtel tiitlivõistlustel polnud ETV-l esialgu raha boksi jaoks, mis võimaldanuks kohe teha sportlastega intervjuusid. See tähendas, et tuli koos teiste ajakirjanikega seista tunde ja oodata eemal, lootes, et tiitlivõitjad just nendega vestlema tulevad. Sellisel viisil on aga suudetud samuti kaamera ette meelitada mitmed maailmakuulsad nimed.

"Minu ETV"

ETV toob 65. hooaja puhul ekraanile meeleoluka lühilugude sarja "Minu ETV", kus endised ja praegused telestaarid meenutavad kõige eredamaid hetki oma karjääris.

"Minu ETV" toimetajad on Karmel Killandi ja Kai Väärtnõu, režissöör Ülle Õun. Uued lood on eetris ETV 65. sünnipäeval, 19. juulil päeva jooksul.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: