Igasuvine Metsiku Lääne päev Paliveres meelitab kaasa lööma üha uusi huvilisi

Metsiku Lääne päev, mida vesterniklubi Holster korraldab igal suvel Läänemaal Paliveres, meelitab kaasa lööma üha uusi huvilisi. Lisaks lavastusele, millest ei puudu ei paugutamine ega hobused, on ettevõtmise järjest tähtsamaks osaks saanud ka Metsiku Lääne atmosfääri poolt ära võlutud muusikud.

Üks Holster klubi eestvedajaid on "Aktuaalse kaamera" toimetaja Vahur Lauri, kes on aastate jooksul äratanud huvi Metsiku Lääne vastu ka oma kolleegide seas.

Kui ERR-i Moskva korrespondent Anton Aleksejev on selles juba vana tegija, kelle õlgadel lavastaja töö, siis uudisteankur Astrid Kannel otsustas kaasa lüüa esimest korda.

"Puhtalt selle pärast, et ma olin aastaid kuulnud, et minu kolleeg Vahur Lauri teeb neid etendusi ja ma mõtlesin, et tuleks ja vaataks, mis toimub. Ja mulle tundus, et kõige soojem on olla sellises Eestimaa suves, kus sajab, laval," rääkis Kannel "Aktuaalsele kaamerale".

Metsiku Lääne päev on meelitanud Paliverre terve rea muusikuid. Tänavu oli kontserdi roll nii suur, et kogu päev kandis nime "Aasa Riksi õuebluus".

Aasa Riks, kelle ehitatud maja hoovis päeva peetakse, oli Vahur Lauri vanaisa.

"Mingi esinemise eel või järel kuskil majutuskohas sattusin telekast vaatama mingisugust saadet sellest seltskonnast, kes käib kauboiriides ringi ja paugutab püsse. Siis jäi meelde, et selline asi on ka olemas. Esimene kord ma tulin lihtsalt vaatama ja nüüd on kõik inimesed juba tuttavad ja kuidas sa ikka ütled, et ma see aasta ei viitsi. Lõbus!" rääkis muusik Andres Roots.

Holster klubi tähistas tänavu oma 20. sünnipäeva.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: