Raivo E. Tamm tutvustas oma esimest autot: restaureerimiseks kulus kolm aastat

Näitleja Raivo E. Tamm tutvustas "Ringvaatest" oma esimest autot, millega ta ilusate ilmade korral endiselt ringi sõidab. Selleks on Žiguli VAZ-2101.

Auto pärineb aastast 1971. "Ta on minu esimese tütre vanaisa auto. Tema ostis selle isiklikult 25. detsembril 1971 Volga poest Tallinnas. 88. aastal tuli see minu pere käsutusse ja oli siis minu esimene auto," meenutas Tamm.

Auto teenis perekonda hästi ning pärast pikka kasutamist vajas ka restaureerimist. "Eks ta oli ikka üsna ära lagunenud. Kui me hakkasime teda restaureerima, siis selgus, et ta oli tunduvalt halvemas korras, kui ta pealtnäha oli. Me arvasime, et saame poole aastaga hakkama, aga tegelikult läks kolm aastat," tõdes Tamm.

Restaureerimise tegi keeruliseks sobivate juppide leidmine, mis lõpuks aga siiski õnnestus. "See on väga naljakas, et tegelikult on veel vanapapisid, kellel on kuskil garaaži või kasvuhoone nurgas isegi veneaegseid originaalrehve õlipaberi sees. Juppe osteti tagavaraks ja siiamaani on need alles, sest autosid enam ei ole – kõik on ära roostetatud ja metalli kokkuostu viidud," tõdes Tamm.

Originaalrehvid on ka Tammel olemas, kuid sõita ta nendega ei raatsi. "Öeldakse ka, et ära kuluta, ära raiska, sest selliseid enam kuskilt ei saa," ütles Tamm.

Sel aastal tähistatakse ka Žiguli seeriatootmise 50. aastapäeva. Selle puhul ootab maanteeamet Eesti inimeste mälestusi ja fotosid populaarsest nõukogude autost. Nii plaanib muuseum kokku panna ülevaatliku näituse, mida Lada mudeli turule toomine, kasutamine ja hooldamine argielule kaasa tõi.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: