Eeva Talsi: eesti keeles saab laulda ka publikule, kes sõnadest aru ei saa

Foto: Kaisa Potisepp

Ansambli Curly Strings liige Eeva Talsi tõdes, et nad on Kanadas esinenud publikule, kus ei olnud ühtegi eestlast. Keelebarjäär kontsertide puhul aga takistuseks ei ole.

"Me avastasime, et eesti keeles saab laulda ka publikule, kes ei saa sõnadest aru. Ikkagi muusikas on palju muud ka, kui ainult sõnad. Kui kontserti ehitada üles jutuvestmise stiilis, et rääkida natukene nendest lugudest, siis võib olla inimestel tekib palju rohkem huvitavaid seoseid muusikaga," rääkis Talsi R2 hommikuprogrammis.

Kanadasse pidi bänd ka sel suvel tuurile minema. Koroonaviiruse leviku tõttu lükkusid sealsed esinemised aga järgmisesse aastasse. "Natukene süda tilgub verd küll, sest me oleks pidanud mõned kontserdid tegema ka enda sõprusbändiga The April Verch Band, kellega me tuuritasime ka Eestis. Palju seiklust jäi nüüd ära," tõdes Talsi.

Eestis saab sel suvel aga Curly Stringsi laval näha küll. Esimese kontserdi annavad nad 17. juulil Tartus Aparaaditehase hoovis. Talsi tõdes, et ükski enda laul veel ära ei ole tüüdanud, kuid esinemiskavadest jäävad tihti välja just rahulikumad lood. "Kui näiteks mängida 40-minutiline kontsert, mis toimub võib olla ka vabas õhus või õhtusel ajal, siis ei saa neid rahulikke lugusid liiga palju olla," selgitas Talsi.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: