Tallinnas vuravad kolm loodusbussi

Tallinna linnatransport (TLT) on alustanud uue projektiga, kus nad annavad vanadele bussidele uue elu. Kolm bussi on juba uue hingamise saanud ja neid nimetatakse loodusbussideks.

Loodusbussi nimetus tuleb sellest, et bussides on kasutatud rohelisi toone ja nendes viibides peaks tundma metsa lõhna. "Värvid on täitsa teistsugused, kui tavalises bussis. Siin on palju looduselemente ja kuidagi selline naljakas tunne tekib," ütles "Ringvaate" reporter Lota Viik. Metsalõhna asemel tundis ta aga bussis hoopis kommide lõhna.

Loodusbusside ideeni jõuti TLT-s pärast liiklusõnnetust. "Juhtus üks liiklusõnnetus, kus buss oli poole pealt katki. Me restaureerisime seda ja restaureerimise käigus, kuna meil võimekus on TLT-s olemas, otsustasime, et miks mitte teha midagi erilist, mis tooks rõõmu," rääkis TLT juhatuse liige Otto Popel "Ringvaates".

Esialgu on tegemist eksperimendiga ja algatusele oodatakse ka bussiga sõitjatelt tagasisidet. "Kui see lõhn ei häiri, vaid toob meeldivad mälestused kuskil metsas käimisest, siis me jätkame seda eksperimenti," ütles Popel.

Uuendusi on aga bussides veelgi. Näiteks on neisse paigaldatud USB laadimispesad ning uued istmekatted on kergesti puhastatavad.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: