Kundas viidi noortekeskus otse randa

Meelitamaks noori nelja seina vahelt rohkem vabasse õhku, otsustati Viru-Nigulas viia noortekeskus suveks randa.

Selleks, et noored harjuksid rannas käimisega, on Kunda randa üles seatud kahekorruselises konteinermajas avatud noortekeskus, kus kohal on ka valla noorsootöötajad.

Noortekeskuse projektijuhi Kent Kerneri sõnul andis puhkealale palju juurde kogu ranna pikkuse laudtee valmimine. "See laudtee tõi ka paljud inimesed randa. Ma arvan, et rannanoortekas koos toolide laenutamisega on andnud ainult rannale atraktiivsust juurde. Arvan, et need toovad ka noored randa. Sest kui rand on aktiivne, siis loomulikult tahavad ka noored sellest osa saada," rääkis Kerner "Aktuaalsele kaamerale".

Kohaliku noore Kärol Kirsipuu sõnul on noortekeskuse suveks randa viimine mõistlik. "See on väga hea mõte, sest noored saavad rohkem liikuda ja rannas on rohkem ruumi, kus noored saavad erinevaid tegevusi teha ja samal ajal ka ujumas käia," selgitas ta.

Kunda ranna noortekeskus on suve lõpuni avatud seitse päeva nädalas.

Viru-Nigula vald on koos kohalike ettevõtjatega viimase kahe aastaga investeerinud Kunda ranna arengusse üle 200 000 euro.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: