Galerii: langevarjurid trotsisid teletornis halba ilma

{{1594296960000 | amCalendar}}

Tallinna teletorn tähistab 9. kuni 11. juulini oma 40. sünnipäeva ning sel puhul toimub ka traditsiooniline Base-Boogie langevarjurite hüppemaraton. Avapäeval pidid langevarjurid aga trotsima halba ilma.

Base-hüpped ehk langevarjuhüpped objektilt, mitte lennuvahendist, on Tallinna Teletornis iga-aastane nähtus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viirusepuhangu tõttu oli oht, et populaarne üritus jääb seekord ära, kuid juuni keskel saadi korralduseks luba. Tõsi, osalejaid on sel aastal poole vähem, reisipiirangute tõttu jäid tulemata näiteks rootslased ja venelased. Siiski on hüppajaid ka tänavu 30.

"Kindlasti meie Tallinna teletorni üritus on väga eriline. Siia on iga aasta suur tung, soovitakse osa võtta. Ja kindlasti see aasta on ta väga eriline sellepärast, et senimaani kõik teised üritused Euroopas ja ka mujal maailmas on ära jäetud," rääkis Base-Boogie 2020 korraldaja Triinu Tamm.

Järgmiseks takistuseks veendunud langevarjuritele oli tugev tuul ja hoovihm.

"Tuul on üleval väga tugev, aga siin, madalamal, kus me oma langevarjud lahti teeme ja maandume, ei ole hullu. Tähtsam on tuule tugevus madalamal kui kõrgel. Üleval võib olla päris tuuline, kui maandudes on vaikne. Me saame ilusasti lennata ning turbulentsi ei ole. Sellepärast on hetkel turvaline hüpata," selgitas Soomest tulnud langevarjur Markus Saari.

Langevarjurite sõnul on hobi võimalus unustada maised mured ja paar sekundit vabalangemist nautida.

"Hoonetelt sooritatud langevarjuhüpete jaoks on see üks parimaid paiku Euroopas. Kõrgus on täpselt õige ning torni tipp on lai, mis tähendab, et me oleme hüppe hetkel tornist kaugel. See tähendab ka, et hüpe on päris ohutu," ütles Saari.

Tallinna teletorn on pidanud kõik muud juubelipidustused viiruseohu tõttu edasi lükkama.

Kui langevarjurid kõrvale jätta, on peamine teletorni külastaja praegu kodumaine.

"Tegelikult on siseturist meid juba üles leidnud ja käib jätkuvalt. Kui muidu on olnud kohalike inimeste ja turistde suhe 60-40, siis juunikuus see oli 87-13," rääkis teletorni juhataja Jüri Kriisemann.

Base-Boogie hüppemaraton jätkub veel ka 10. ja 11. juulil alates kell 12 päeval. Lisaks langevarjuritele toimub teletorni suveaias 11. juulil kell 16 ka muusikasündmus Live Love Laugh, kus peaesinejaks on Saksa DJ Jan Blomqvist.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: