Hendrik Sal-Saller: muusikute kriisiaegne kiun oli käsitlematu

Foto: Romi Hasa

Mitmed muusikud avaldasid eriolukorra ajal pahameelt, et ära jäänud kontsertide tõttu on nad sissetulekuta jäänud. Smilersi solist Hendrik Sal-Saller tõdes aga, et nende bänd virisemisega kaasa ei läinud.

"See uskumatu kiun, mis meie alal lahti läks, oli täiesti käsitlematu. Ma ei liitu sellega absoluutselt. Inimesed peavad aru saama, et meelelahutus ei ole see esimene asi, mida inimesel igapäevaseks eksisteerimiseks tarvis on. Tore muidugi, kui meie ala keegi aitaks ja seal on palju erinevaid mutreid, nupukesi ja nipleid, kuhu oleks vaja natuke õli juurde lisada, aga suures joones ei tasuks halada," ütles Sal-Saller "Vikerhommikus".

Ta lisas, et tema meelest ei ole mõtet hakata undama sellest, kui palju raha jääb teenimata ja kui palju kontserte andmata. "Kui sa kirjutad näiteks sotsiaalmeediasse, et oi nüüd mul jäi 40 keikat tegemata, siis tekib küsimus, et kas sa teedki iga kuu 40 keikat? Kui sa teed iga kuu 40 keikat, siis kuidas sul ei ole võimalik järgmine kuu näiteks ilma nendeta elada? Ma saan aru muidugi, kui sa terve aasta mitte midagi ei tee ja kõik keikad olid planeeritud märtsi- või aprillikuusse ja see kõik lendas vastu taevast, siis sorri, tõstan käed üles, kõik on õige, hala!" ütles Sal-Saller.

Muusikute elu ongi Sal-Salleri sõnul tihtipeale suur teadmatus ja tuleb valmis olla ka tagasilöökideks. "See on olnud võib olla alles viimased aastad nii, et me teame pool aastat või aasta ette, mida Smilers teeb näiteks järgmise aasta juunikuus (aga seda ka mitte täielikult). Ma olen harjunud terve oma elu elama nii, et ma ei tea tegelikult, mis toimub. Ma olen avatud kõigele, mis tuleb ja loomulikult mu kalender täitub mingil määral," tõdes Sal-Saller.

Kuigi Smilersi loomingut tunnevad mitmed põlvkonnad, on Sal-Salleril alati ka väike hirm selle ees, kas bänd ka edaspidi populaarne on. "Midagi ei ole kindlat. Sa ei tea, millal midagi juhtub või midagi ei juhtu. Mina ei võta bändi tegemist iseenesest mõistetavalt. See on kuidagi meile tulnud ühel või teisel moel ja ma olen selle eest väga tänulik, aga ma ei saa kunagi olla kindel selles, et nii tegin nüüd selle "Katuseid mööda" loo ja nüüd panen sada aasta sellega. Mängin kõigepealt esimeseks, siis viimaseks ja siis veel lisalooks ka," ütles Sal-Saller.

Lavale läheb Sal-Saller igal korral jutskui viimast korda. "Nii hea, kui sa see viimane kord oled, nii hea sa täpselt oledki," ütles ta.

Viimase albumi andis Smilers välja ligi kümme aastat tagasi. Vaikselt mõlgutab Sal-Saller aga ka uue albumi mõtteid. "Meil tegelikult lugusid on ja tegelikult peaks selle plaadi ka ikkagi ära tegema. Ma praegu tunnen, et seda plaadi tegemise indu on minus kõvasti. Juuli on selline kuu, et kui selle mööda saame, siis augustis ehk tekib isegi hetk nikerdamiseks," ütles Sal-Saller.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: