Mari Kalkun meisterdas oma uue albumi plaaditaskud ise

Foto: Kaisa Potisepp

Muusik Mari Kalkun andis hiljuti välja uue albumi "Õunaaia album", mille plaaditaskud ta ise käsitsi valmis tegi.

Kalkun tõdes R2 "Hommikus!", et plaadi ümbriste valmistamine oli isegi keerulisem kui lugude tegemine. "See ei ole selline igapäevane tegevus, vaid ikka pidi kooli ajast käsitöö oskusi meelde tuletama. Aga üldiselt on väga mõnus niimoodi oma kätega midagi teha," tõdes Kalkun.

Ka plaadil kõlavad lood kirjutas Kalkun ise ja plaat sai valmis väga kiiresti ehk umbes kahe kuuga. "Idee tekkis aprilli alguses insipreerituna sellest ebatavalisest kevadest," ütles Kalkun.

Kalkun, kes on käinud nii USA-s kui ka Jaapanis esinemas, tõdes, et välismaalased õunaaia hääldamisega tõenäoliselt hakkama ei saa, kuid selle jaoks on albumil olemas ka inglisekeelne nimi – "Apple Orchard Album". Ta lisas, et Jaapanis on ta lausa mitmel korral esinemas käinud. "Mingid nähtamatud niidid on ikkagi veetud Eesti ja Jaapan vahele, selles ma olen täiesti kindel. Iga kord, kui mõni jaapanlane Eestis käib, siis on väga lahe vaadata seda tohutut imestust, mida nad kogevad siin käies," ütles Kalkun.

"Õunaaia albumit" esitleb ta peagi ka Jaanihanso siidrivabrikus õunapuude keskel. "Sobivamat paika on küll raske leida selle albumi esitlemiseks," ütles Kalkun.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: