Naised Köögis läheb suvetuurile: Silver Sepp tuleb kohale enda lavaga

Ansambel Naised Köögis läheb 6.–16. augustini suvetuurile. Tuuril teeb muusikat ka Silver Sepp.

"Ta [Sepp] võtab tuurile ka kõiki oma ebatavalisi pille kaasa ja tuleb oma autokasti purjekaga, nii et me teda oma lavale ei lubagi. Ta võtab oma lava ise kaasa," rääkis ansambli liige Kristiina Ehin "Vikerhommikus".

"Silver on lubanud ka poolnaljaga ja poolsurmtsõsiselt meesšovinistiks kehastuda, et meile ikkagi kõva vastupanu osutada," lisas Ehin.

Sepp esitas "Vikerhommikus" ka pettumuse ja vihaluuletuse, kus rääkis sellest, kuidas Naised Köögis muudkui tuuritavad ja kodus keegi süüa ei tee. Sama luuletust on ta esitanud ka Naised Köögis esinemistel. "Sealt nad said aru, et ei maksa jamada – Silver tuleb autoga niikuinii kohale," ütles Sepp.

Ansambli liikmed tegelevad ka lauliku kokku panemisega. Laulikusse jõuavad kõikide nende laulude sõnad ja noodid. "Kohe varsti saab valmis. Augustiks, ma arvan, on see juba valmis ja saame selle ka tuurile kaasa võtta," ütles Naised Köögis liige Kairi Leivo.

Ansambli liikmed rääkisid raadios ka sellest, mida neile suvel teha meeldib. Näiteks Leivo teeb enne suvist pööripäeva valmis paarsada saunavihta. "Pärast pööripäeva tehtud vihtadel kipuvad lehed küljest ära kukkuma ja siis saad saunas liiga vähe vihelda," rääkis Leivo.

Sofia Joons naudib aga vabas õhus raamatute lugemist. "Mulle meeldib hõljuv lugemine. Sa loed nagu laulusõnu ja jääd natuke tukkuma ning tead, kuidas lugu läheb edasi, kuigi sa ei ole veel seda lugenud," ütles Joons.

Ehin ütles, et talle meeldib metsas käia ja ravimtaimi korjata: "Paljud sellised ravimtaimede retked on saanud ka luuletustessse või lauludesse."

Katrin Laidre armastab aga maal peenardes toimetada. "Kui ma lähen välja ja panen käe mulda, siis ma tunnen, et see on see element, mis mind kuidagi mõnusasti seob selle maaga," ütles ta.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: