Jupiter soovitab: saatesari "Mehhiko – loodus ja inimesed"

Mehhiko – loodus ja inimesed
Mehhiko – loodus ja inimesed

ERR-i veebikanal Jupiter soovitab seekord vaadata saatesarja "Mehhiko – loodus ja inimesed".

"Mehhiko – loodus ja inimesed" on sari, mis võimaldab võtta puhkuse kodumaa vihmasest ilmast ja rännata ainulaadsesse Mehhikosse. Kolme episoodi vältel rännatakse kõrbetes ja oaasides. Imetabased kaadrid avavad vaatajaile Mehhiko loodusest ja selle unikaalsusest unustamatu vaatepildi.

Mehhikos kohtub kuivus ja põud rikka kultuuriga, mille sees on sündinud ja ka kadunud terved tsivilisatsioonid. Kaunilt kokku pandud sari ei keskendu seega kõigest loodusvaadetele, vaid lubab minna sügavamale Mehhiko kultuuri – seesuguse ajalooga maa loodus kannab endas mitmeid lugusid. 

Näiteks on Yucatani poolsaarel rohkelt hiiglasuuri looduslikke kaevusid, mis võimaldasid maiade tsivilisatsioonil tekkida ilma jõe lähedal paiknemiseta. Neist on mehhiklastele kasu tänini. Mehhiko preeriad on aga kauboide maa. Tõelised kauboid (vanquero'd) on pärit just Põhja-Mehhikost. Tutvuda saab ka traditsioonilises rahvarõivais kauboidega, kes osalevad neile mõeldud võistlusspordis. Neid hulljulgeid kauboisid nimetatakse el charro'deks ja oma elu panevad nad panti, tehes läbi Paso de la Muerte ehk surmatesti. Testi läbimiseks peavad nad edukalt ilma valjasteta metsiku hobuse seljas püsima.

Rända iidses maiade linnas Calakmulis, kohtu maiade järeltulijatega, tunne värskust kesk kõrbe paiknevast oaasist ja ela kaasa närvekõditavale kauboide surmatestile. Vaata sarja Jupiterist.

Toimetaja: Elisa Avik, Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: