Kakumäele ehitatud piraadilaeval on käimas mängufilmi "Erik Kivisüda" võtted

Foto: Pressimaterjal

Kakumäele on uue mängufilmi võteteks ehitatud piraadilaev. Ilmar Raagi "Erik Kivisüda" sünnib viie riigi koostöös, läheb maksma 3,5 miljonit eurot ja filmimisel kasutatakse enneolematult palju eriefekte.

"Erik Kivisüda" on lastefilm, mis jutustab loo kivist südamega Erikust, kes ei taha endale sõpru. Kui vanemad kolivad, kohtub Erik Mariaga, kelle ema otsides satuvad lapsed piraatide küüsi.

"See on see film, mida ma oleks tahtnud vaadata siis, kui ma ise olin väike poiss. Ehk, et siin on ühteaegu seiklust, on salapära ja lõpuks on midagi sellist, mis mulle ka kui täiskasvanud inimesele huvi pakub. On natuke nalja. Me räägime lõpuks väga tõsistest teemadest," ütles filmi režissöör Ilmar Raag "Aktuaalsele kaamerale".

Võtetega alustati mullu novembris Luksemburgis, kus filmiti üles kõik laeva siseruumides toimuvad stseenid. Viirusepuhang sundis filmitegijaid oma plaane edasi lükkama, aga nüüdseks on Kakumäel angaaris paksu suitsu sisse peidetud kaheksa meetri kõrgune piraadilaev, millel võtted jätkuvad.

"Meil oli planeeritud jätkata võtetega aprillis, aga me olime sunnitud need edasi lükkama. Meil muutusid mõned võttekohad ja ka meeskonnas olid väikesed muudatused ja meil on tulnud väga palju asju ümber planeerida. Nii et ma väga loodan, et see protsess meid väga palju ei mõjuta, et see COVID ju kuskil ikka ringi kõnnib. Ma loodan, et me saame need filmivõtted ära teha. Sest kõige suurem risk on just selles, et meie peaosatäitjad on ju lapsed ja nad kipuvad kasvama, nii et me oleme tõesti sellises sundseisus, et me peame selle filmi sellel aastal üles võtma," ütles filmi produtsent Riina Sildos.

Väljakutseks on ka olnud suur hulk eriefekte, mida sellise filmi tegemine nõuab. "Mina ei ole üldse teinud filmi, kus on nii palju eriefekte, kus on nii palju fantaasiamaailma. Selles suhtes, et see on selgelt kõige keerulisem film, mida ma olen näinud, mida ma olen ise teinud ja mis teeb ka selle filmi põnevaks," tõdes Raag.

Peaosades on lapsnäitlejad Herman Avandi ning Florian Gussak, kes on režissööri võtteplatsil üllatanud. Herman toob kaasosaliste hulgast eeskujuna välja Juhan Ulfsaki ja ütleb, et põnevaim osa filmist on piraadid, kes ei ole üksnes tavapärased mereröövlid.

"Luksemburgis, kus oli kõige suurem action-stseen, kus ma pidin siis kaklevate piraatide vahelt läbi roomama ja paar esimest korda oli niimoodi, et mul oli selline tunne, et no stuntid olid need kõik. Paar esimest korda oli selline tunne, et kõik astuvad mulle kohe käte ja pea peale ja hirmus oli, aga muidu oli äge," rääkis Erik Kivisüdame osatäitja Herman Avandi.

Filmi võib oodata kinodes 2022. aasta veebruaris.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: