Ott Lepland: igas inimeses on nii midagi kristlikku kui ka midagi ilmalikku

Muusik Ott Lepland läheb alates 8. juulist kontserttuurile, mille raames annab ta kontserte erinevates Eesti kirikutest. Christel Karitsaga külastasid nad mitmeid tema kontsertpaiku ning rääkisid ka sellest, millesse usub Lepland ise.

"Kirikus on hea käia oma mõtteid mõtlemas, kui on vaja mingites asjades selgusele jõuda," ütles Ott Lepland ja lisas, et oma kontserttuuriga "Taevas puutub maad" toetab ta samuti kirikuid, andes 25% piletitulust just neile. "10% piletitulust läheb kohalike kirikute toetuseks, kus kontserdid toimuvad, ja 15% läheb Kirikufondi, mis toetab nelja suurema kiriku ehk Tartu Maarja kiriku, Narva Aleksandri kiriku, Paldiski Nikolai kiriku ja Tõstamaa Maarja kiriku restaureerimist."

"Tahaks loota, et mida vanemaks ma saan ja mida rohkem mul kogemusi koguneb, seda rohkem on mul inimestele midagi öelda ja seda paremini ma oskan end väljendada," tõdes Lepland ja kinnitas, et selle poole ta soovib püüelda. "Soovin osata läbi enda tegemiste ja muusika kuidagi inimesi aidata."

Samas kinnitas Ott Lepland, et tema arvates on igas inimeses nii midagi kristlikku kui ka midagi ilmalikku. "Kust see piir jookseb, on inimeses endas, aga me kõik loodame, et miskit hakkab edasi juhtuma või me liigume kuskile järgmisele tasandile," mainis ta ja nentis, et looja aitab neid, kes iseend aitavad. "Inimene suudab väga palju ära teha ning kui sa ise suudad, pingutad ja tahad teha teistele head, siis aidatakse ka sind."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade suvel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: