Tallinna loomaaed valmistub jääkaru Aroni transpordiks Prantsusmaa loomaaeda

Jääkaru Aron
Jääkaru Aron Autor/allikas: Inari Leiman

Tallinna loomaaia jääkaru Aron kolib selle aasta jooksul EAZA jääkarude paljundusprogrammi koordinaatori soovitusel Prantsusmaale La Flèche loomaaeda. Sealse loomaaia uues jääkarude elupaigas on talle valitud ka kaaslane – Hellabrunni loomaaiast pärit emane jääkaru Quintana.

Tallinna loomaaia kollektsioonijuhi Tõnis Tasase sõnul soovib loomaaed transpordi korraldada selle aasta jooksul. "Jääkaru transport sõltub paljudest teguritest ning seetõttu kindlaid kokkuleppeid aja osas ei ole. Kuigi La Flèche loomaaed on Aroni vastuvõtmiseks valmis, oleneb kolimise kuupäev eelkõige Aronist endast," kinnitas ta ja lisas, et panid jääkarule siseaedikusse tutvumiseks transpordikasti. "Ega karud pole rumalad, et pea ees tundmatusse kasti tormaksid, looma heaolu nimel on oluline, et Aronil oleks aega transpordikastis käimisega harjuda ja ta ei peaks sinna kolimise päeval minema vastumeelselt."

Tallinna loomaaias sündinud ja siin täiskasvanuks sirgunud Aroni ümberasumine uude loomaaeda teeb loomaaia direktori Tiit Marani sõnul ka võimalikuks tema ema Friidale isase paarilise toomise. "Jääkarud paljunevad Euroopa loomaaedades hästi ning neid kipub olema rohkem kui loomaadedes neile ruumi, seetõttu on liigi koordinaator andnud erandlikult vähestele loomaaedadel soovituse oma jääkarudelt järglasi saada," selgitas Maran ja kinnitas, et Tallinna loomaaed on üks neist väga vähestest. "See tähendab, et tulevikus on lootust Tallinna loomaaias jälle kaasa elada jääkarupoja sünnile ja tembutamistele."

Jääkaru Aroni üleviimine La Flèche loomaaeda toimub seoses Euroopa Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni (EAZA) ohustatud liikide paljundusprogrammis (EEP) osalemisega. Tallinna loomaaed võtab EEP paljundusprogrammidest osa enam kui 57 liigiga. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: