Jäätisemüük edeneb sel suvel eelmise aastaga võrreldes paremini

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jäätised Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti suurematel jäätisetootjatel Balbiinol ja Premial läheb sel suvel koroonaviiruse levikule vaatamata jäätisemüük paremini kui eelmisel suvel.

Premia juhatuse esimees Aivar Aus ütles ERR-ile, et aprillis ja mais valitsesid Premias mitte kuigi rõõmsad meeleolud, sest koroonaviiruse leviku mõju oli müügitulemustes selgelt näha. Juunis tehti müügitulemustega aga tagasi kõik, mis kevadel tegemata jäi.

"Juunis olid meil väga head müügitulemused, tootsime ja müüsime jäätist mõne tonni rohkem kui mullu samal ajal," tõdes Aus. Näiteks olid juunis Soomest tulnud tellimused kolmandiku jagu suuremad kui mullu. Oma kõige populaarsemat jäätist müüdi Premias aga juunis üle 22 tonni ehk siis ligi 230 000 tükki.

Ka Balbiino turundusjuhi Heikki Põhi sõnul läheb sel suvel jäätiste müük edukamalt kui eelmisel aastal. "Ei mäletagi sellist toredat juunit ja jaanipäeva, mil ei pea suusariietes olema lõkke ümber," ütles ta.

Just ilmast sõltubki jäätisemüük kõige rohkem. "Eks jäätise suurim ja parim müügimees on ikka päike. Sellist ulmelist suve nagu 2018, annab oodata – 4. mail läks tulikuumaks ja nii oli neli kuud. Aga sel aastal on jäätisemüük siiski läinud toredasti," tõdes ta.

Põhi lisas ka, et inimesed on väga julged uusi jäätiseid proovima. "Nii meil kui ka konkurentidel on palju uusi jäätiseid ja need on olnud väga edukad," ütles Põhi. Näiteks Premias müüdi kõige populaarsemat uudistoodet juunis kaheksa tonni.

Praegused jahedad ilmad aga jäätise söömiseks kõige paremad ei ole. "Kui ikka selline tuul on, nagu paaril viimasel päeval, siis lihtsalt keegi rannas ei jaluta ja veel vähem sööb jäätist, aga loodame, et ilmad lähevad taas kenamaks," ütles Põhi.

Lisaks mõjutavad müüki ka koroonaviiruse levikuga seotud piirangud. "Horeca sektor taastub aeglaselt ja kõik suuremad üritused, mis meile jäätisemüügi seisukohalt olulised on, on ära jäetud või toimuvad oluliselt väiksemas mahus," tõdes Aus.

Tuleviku osas on jäätisetootjad aga äraootaval seisukohal. Kui jagub sooja ilma, edeneb ka jäätisemüük kindlasti hästi.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: