Projekt Õunastop laieneb üle kogu Eesti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Õunastop. Autor/allikas: ERR

Eelmisel aastal alustatud projekt Õunastop, mille raames said aiaomanikud anda üleliigsed õunad neile, kellel endal kodumaistele õuntele ligipääs puudub, laieneb sel aastal üle kogu Eesti.

Kui eelmisel aastal olid Õunastopi peatused üksnes Tallinnas ja Paides, siis tänavu laieneb projekt koostöös Toidupangaga ka teistesse Eesti paikadesse. Huvilised saavad üleliigsed õunad viia piirkondlikku Toidupanka, mis on olemas kõikides maakondades, v.a Raplamaal. Kui õunu on väga palju (vähemalt 200 kg), saab Tallinnas ja selle lähiümbruses neile järele tellida ka Toidupanga auto.

"Kui tavapäraselt annetatakse Toidupankadele pigem kauem säilivat toidukraami, nagu kuivained ja muu sarnane, siis sügisesel ajal ootame väga ka Eesti aedade ja põldude saadusi. Meie toiduabisaajad on Eesti puu- ja juurviljade üle rõõmsad. Õunastop on ülilahe ettevõtmine ja kutsume kõiki ka omalt poolt annetama seda, mida ise tarbida ei jõua. Et väärt kraam ei läheks raisku," ütles Toidupanga kommunikatsiooni- ja projektijuht Liina Peäske.

Ka sel aastal on kasutusel kastid, mille sisse õunad kallata ja mille sees neid transportida. Aiaomanikud ei pea õunu ise pakendama, vaid saavad õunad kasvõi kilekotis lähimasse Toidupanka viia.

"Kutsume üles ka vabatahtlikke, kes on nõus õunu korjama. Eelmisel aastal oli üpris palju neid, kes vajasid õunte korjamisel abikäsi,"  ütles Õunastopi projekti algataja Marika Juusu.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: