Marten Kuningas veetis eriolukorra pere keskel: suur osa ajast möödus ka kullerit oodates

Foto: Kaisa Keizars-Aron ja Liis Reiman

Saates "Vikerhommik" oli külas ansambli Miljardid solist Marten Kuningas, kellega tuli juttu nii koroonaviirusest tingitud eriolukorrast kui ka bändi sügisel ilmuvast uuest albumist.

Marten Kuningas kinnitas, et koroonaviiruse ajaks oli uus materjal juba purgis. "Ma ise olin sel ajal pere keskel ja päris sageli ka kullerit oodates, minu elu see eriti ei muutnud, kui ainult seda, et kontserte ei olnud," ütles ta ja lisas, et veel nad ansambliga Miljardid veel väga esineda pole jõudnud. "Augusti alguses tuleb meil Miljarditega üks mäng ja kindlasti sügise poole ka, kui meil tuleb plaat välja, mis on praeguseks planeeritud 21. septembri peale."

"Uue albumi puhul on paljude lugude autoriks Raul Ojamaa, tal oli palju demosid, tegime mitu bändilaagrit ja valisime need välja ühisel kuulamisel, aga olen ka Rauliga päris palju kirjutanud kahasse lugusid," tõdes ta ja mainis, et singel "Ma luban, et ma muutun" räägib sellest, kuidas tal kui inimesel on väga keeruline elada hetkes. "Me oleme hästi palju oma kogemustest minevikus kinni ja võtame kuskilt sisemisest arhiivist, mõnikord see takistab praegust hetke kogeda."

"Kui ma 2019. aasta kevadel selle loo sõnu kirjutasin, siis ma juba teadsin, et aasta lõpus sünnib teine poeg ehk siis laste saamine on pannud mind väga palju mõtlema selle peale, milline on see maailm, mis ma oma lastele edasi annan, ja milline on see maailm, mida mu lapsed hakkavad nägema," selgitas Kuningas ja lisas, et seeläbi ta on mõistnud, kuidas maailma muutmise asemel tasub kõigepealt muuta hoopis iseend. "Ma näen, et see on midagi, mida kogu inimkond peaks ette võtma."

Kuigi Miljardite sügisel ilmuv uus album räägib muuhulgas ka surmast, siis ei tasu seda teemat Kuninga arvates karta. "Surma võib võtta kui kujundit, surm kui mingi tugev muutus, kui mingi tugev transformatsioon," ütles ta ja lisas, et surm on lääne ühiskonnas tabu ning seda tuleb avada ning lõdvestada. "Tegu ei ole kurva albumiga, üks mõte, mis sellel plaadil on, et midagi meis endis peab surema, et saaks teha ruumi millelegi uuele ja selgele."

"Suvel me hakkame vaikselt proovi tegema, et sügisele vastu minna," tõdes ta ja kinnitas, et koroonaviiruse tõttu jäi ka proovidesse pikk paus sisse. "Kevadel oli plaat veel mix'imisjärgus ja ka see mix'imine toimub üle veebi video- ja audiosilla vahendusel."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: