Ida-Virumaal võisteldi mudajalgpallis

Kui Eesti jalgpalli karikavõitjad selgusid laupäeval Tallinnas, siis Eesti poriseimad jalgpallurid võistlesid Ida-Virumaal.

Soomes mängitakse mudajalgpalli rabas, kuid Rabatalu peremees Ronaldo Sildnik otsustas lasta kaevata spetsiaalse väljaku, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen vaadanud, kuidas soomlastel on selline asi nagu suopotkupallo, ja mõtlesin, et miks mitte, sest selline koht oli olemas, hästi soine koht, kus vesi alati kogunes. Eelmine võistkond, kes mängis, kohtlanõmmekad ehk Kohtla-Nõmme poisid käisid ekskavaatoriga peal ning kaevasid platsi tühjaks ja tegimegi," rääkis Sildnik.

Väga palju ühist mudajalgpallil ja tavajalgpallil ei ole. "Jalgpall on ühine ja väravavaht väravas, aga muus ei ole mitte midagi ühist. Oleks vett vähem olnud, siis ma arvan, et oleks palju vägevam olnud, sest praegu oli pall vee peal lihtsalt kinni," selgitas mudajalgpallur Marko Rooden.

"Kahjuks see nii on, et viimased kolm päeva, kus tuli seda kohutavat vett, tegid sellest soo- või mudajalgpallist, mida me plaanisime, veejalgpalli, sest mudapump ei jõua seda välja vedada, sest seda tuleb igalt poolt juurde," tõdes Sildnik.

Mudajalgpalli turniiri võitis võistkond Mudak koosseisus Germo Saar, Iven Avik, Jussi Kaldaru, Kristjan Moorast, Tõnu Moorast, Marko Treier, Imre Avik, Martin Viilma ja Artur Smirnov.

Naised said Alutaguse metsade vahel lisaks mudajalgpallile võistelda ka mudasuusatamises.

"Väga vinge. Mulle meeldib teha alati midagi uut ja huvitavat, see oli esmakordne üritus ja loomulikult võtsin osa," rääkis mudasuusatamise võitja Veronika Härm.

"Ütleme nii, et võtab võhmale, kui sul on kedrakondini muda ja põlvini on vesi ja siis tahad palliga ka veel midagi teha. Siin oli mitu korda näha, et sul on palliga kümme meetrit ruumi, aga kaitsemängijad hüppavad sulpsti palli peale vette," kirjeldas Rooden.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: