Galerii: Juu Jääbi päästis festivali väiksus

{{1593871140000 | amCalendar}}

Muhus kestab 24. Juu Jääbi muusikafestival, mis on tänavu mitmes mõttes eriline. Kuigi sel aastal jäävad ära paljud suurfestivalid, päästis ehk Juu Jääbi just tema väiksus.

Korraldajate sõnul on Juu Jääb Eesti esimene muusikafestival pärast koroonaepideemiat. Esinejate valikus tuli aga teha olulisi korrektuure, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Varem oli kindlasti kõikides riikides muusikafestivalidel selline olukord, kus reklaamiti ja pakuti välja just kaugelt tulnud külalisi, kui põnevamat festivali osa. Ja seda siis garneeriti ümbert oma artistidega. Täna on just vastupidi, et fookuses on just Eesti enda väga hea asi. Ja nii on see ka Lätis, Leedus, USA-s, Prantsusmaal ja igal pool. Selles mõttes tegi see viirus maailma võrdseks," selgitas festivali korraldaja Villu Veski.

Koroona pole siiski ainult lõhkunud. Saaremaa oma bändi Cosmoskva puhul oli koroonal just ühendav roll - pärast 14 aastat saadi taas kokku ja anti Juu Jääbil taas live-kontsert.

"Viimane lavaesinemine oligi, ma arvan, aastal 2006. Ja nüüd, 14 aastat oleme valmistunud selleks, et saaks uuesti Juu Jääbil üles astuda. Juu Jääb oli meie esimene kõige suurem festivalikogemus aastal 2001 või 2002," rääkis Cosmoskva liige Sander Mölder.

Veski ütles, et tänavu on festivalil rahvast ehk isegi rohkem kui eelmistel aastatel ja seda vaatamata sellele, et laval on ainult Eesti muusikud.

"Meie perel küll kordagi ei tekkinud seda mõtet, et me sel aastal ei tule siia Juu Jääbile. Ja nagu Villu täna kontserdi alguses ütles, et olümpiamängud jäävad ära, Pori Jazz jääb ära, Viljandi folk jääb ära, aga Juu Jääb jääb! Nii et see oli meie jaoks täiesti kindel otsus siia tulla," rääkis festivali püsikülaline Feliks.

Ja mõnikord on kasulik olla tagasihoidlik ja väike. Just see ehk päästis ka tänavuse Juu Jääbi.

"Kunagi Helsingin Sanomatis kirjutati, et Juu Jääb - see on maailma kõige väiksem festival. Ja nüüd, tänavu läks järsku vaja kuidagi sellist teadmist, et see on hästi kodune ja hästi väike," ütles Veski.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: