Suvelugemine | Brent Pere suvised lugemissoovitused

Foto: Kairit Leibold/ERR

Raadio 2 saates "Hommik!" jagas oma suviseid raamatusoovitusi "Bändilaagri" saatejuht Brent Pere.

"Minu" raamatusari

"Praegu on reisimisega väga keerulised lood, seega võib-olla peaksid inimesed lugema "Minu" sarja," ütles Brent Pere ja kinnitas, et ta loeb hetkel raamatut "Minu Gruusia". "Mulle isiklikult paistab väga sümpaatne ja tahaksin sinna väga reisima minna," tõdes ta.

"Raamatu autor Dagmar Raudam kirjeldab seal toredalt seda, kuidas ta oli diplomaat ja pidi endale korterit leidma," selgitas Pere ja lisas, et see kadalipp, mille Raudam pidi läbi käima, oli muljetavaldav. "Kui Eestis on enamik korterid ikkagi vinks-vonks, siis seal ei olnud."

"Apteeker Melchiori" raamatusari

"Teine väga lihtsa lugemise sari on "Apteeker Melchior"," kinnitas Pere ja nentis, et seda võib pidada isegi Eesti oma "Harry Potteriks". "See on nii popp ja tuntud," ütles ta, lisades, et Eesti filmi instituudi juhi Edith Sepa sõnul toimuvad sel suvel ja sügisel võtted ning õige pea on valmimas "Melchiori" sarja põhjal kolm filmi.

Brent Pere selgitas, et lühidalt öeldes kujutab "Apteeker Melchiori" sari endast 14. sajandi kriminaalromaane. "Hästi kerge lugemine, kui ei taha end millegagi raskega koormata, siis suvel puu all pikutada ja seda lugeda pole üldse raske."

Andrus Kivirähk "Limpa ja mereröövlid"

"Üks vana hea kuld Andrus Kivirähki poolt on "Limpa ja mereröövlid", see tuli mulle meelde, kui te mind saatesse kutsusite," tõdes ta ja kinnitas, et kõik lapsed peaksid seda lugema. "See on tõsine fantaasiareis ja kunagi ma olin suur fänn."

"Kes lugeda juba oskab, võiksid selle ette võtta, siis sobib hästi umbes 5-11 aastastele," mainis Brent Pere ja lisas, et samas sobivad Andrus Kivirähki lasteraamatud ka täiskasvanutele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik!"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: