Galerii: Ratase tänuüritus eriolukorra lahendamisel abiks olnutele

{{1593775860000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratase kutsel kogunesid reedel Tallinna botaanikaaias toimunud tänukontserdile erinevate elualade esindajad, kes olid valitsusele abiks eriolukorra lahendamisel.

Peaministri külaliste seas oli päästjaid, teadlasi, tervishoiutöötajaid, haridustöötajaid ja palju teisi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tervishoiutöötajad rääkisid, kuidas nad kriisi ajal tajusid ennenägematult suurt rahva toetust ning õppisid ka isekeskis rohkem koos töötama.

"Oli aru saada, et kõik olid valmis appi tulema, kõik olid olemas, kõik olid nõus metsikute ületundidega, vabatahtlikult nõus tööle tulema n-ö kriisikeskusesse ja töötajaid saab alati usaldada. /.../ Meil pole nüüd ühtegi uut värsket juhtumit üle kuu aja olnud ja see võikski niimoodi jääda," rääkis Saaremaa kiirabi juht Mihkel Laidna.

Eesti Õpetajate Liidu juhi Margit Timakovi sõnul on kriisiajast palju õppida nii kooliperedel kui ka lapsevanematel.

"Sellest olukorrast on hästi palju veel õppida, muu hulgas seda, kuidas sisuliselt koostööd teha, kuidas üksteise vastu austust ja tänulikkust ja usalduslikkust üles näidata. /.../ Ma arvan, et me ütleme üksteisele liiga vähe "aitäh", Eestis üldse ja tihtipeale õpetaja ei kuule ju ka "aitäh", võib-olla siis, kui 10-20 aastat on möödas ja õpilane kuskil tänava peal tuleb vastu. /.../ Kindlasti selline üleüldine tänu kõikidele nendele, kes eesliinil ennastsalgavalt toimetasid, ma arvan, on väga ilus ja väga hea ja hea samm Eesti jaoks," rääkis Timakov.

Peaministri sõnul tuleb jätkuvalt olla ettevaatlik vaatamata sellele, et Eestis on viimasel ajal lisandunud uusi nakatunuid väga vähe.

"Tõsi on see, et Euroopas on täna seis kordades parem kui teistel mandritel, aga me peame olema ettevaatlikud, me peame ikkagi järgima seda, et haigena me ei lähe tööle, me järgime enesehügieeni," sõnas Ratas.

ETV vahendab tänukontserti reedel, 3. juulil kell 20. Saatejuht on Astrid Kannel.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Karoliina Hussar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: