Video: Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika jooksid sirgjoones 12 kilomeetrit

"Ringvaates" võtsid saatejuhid Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika vastu väljakutse joosta sirgjoones kaheksa kilomeetrit. Distantsi lõppedes avastasid nad, et olid aga jooksnud hoopis 12,58 kilomeetrit.

"Sa pead liikuma mööda sirgjoont ja sa võid kalduda ühele või teisele poole kuni 100 meetrit, see läheb veel reeglitega kokku," selgitas neile reegleid sirgjoonejooksu Eesti rekordi omanik Leivo Sepp. Rekordi tõi Sepale 111 kilomeetri pikkune distants, mille ta läbis 26 tunniga.

Hermaküla ja Muttika nii pikka distantsi ette ei võtnud, vaid jooksid Saku õlletehase juurest Põhja-Eesti regionaalhaiglani. Jooksmist alustades olid neil positiivsed emotsioonid. "Praegu on väga mõnus, ilm on ilus, tee on jooksmiseks hea," rääkis Hermaküla.

Hiljem aga ootasid neid ees ka mitmed väljakutsed. Ületada tuli jõgesid ja kraave ning seigelda padrikus. Pärast nelja tunni ja 42 minuti möödumist jõudsid nad aga siiski edukalt sihtpunkti.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: