Paide balletistuudio lõpetas hooaja tantsuetendusega

Paides lõpetas kohalik balletistuudio oma neljanda hooaja pooletunnise tantsuetendusega "Haldjate võlumaa". Laval oli 25 last ja üheksa naist.

Nagu ka päris teatris, eelneb Paide balletistuudio igale etendusele korralik soojendus ja proov. Ly on balletti tantsinud kolm, Leene ja Martha Marii neli aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kümneaastasele Lyle meeldib balleti juures kõige rohkem laval olemine. "Harjutamine on ka tore, eriti kui sul on sõbrad kaasa. Või siis soolo tantsimine," rääkis ta.

Kümneaastase Martha Marii sõnul võib mõnikord tekkida tahtmine, mitte balletti tantsida, kuid see läheb ruttu üle. "Mõnikord ongi raske, umbes kaks-kolm-neli korda, aga siis tuleb ikkagi tuju tagasi," sõnas ta.

Üheksaaastane Leene oli etenduse eel kindel, et kõik läheb hästi. "Me oleme palju harjutanud ja ilmselt meil ei lähe midagi sassi," kinnitas ta.

Rahvusballeti endise tantsija Sanna Kondase loodud ballett-fantaasia "Haldjate võlumaa" jutustab väikesest haldjast, kes avastab maailma.

Sanna Kondas kiidab oma õpilasi, eriti aga naisi, innukuse ja koostöö eest. "On väga hea koostöö, eriti naistega. Mina õpetan neile balletti, nemad abistavad etenduse väljatoomisega. See on super," rääkis ta.

Paide lapsed on balletti harrastud üheksa aastat, esialgu Merike Ivanovi juhendamisel. Sanna Kondas on viimase nelja aastaga pannud ka Paide naised, emad ja vanaemad balletti armastama.

"Mind võlub kõik. Kogu see balletimaailm, alates prantsuskeelsetest terminitest. Mulle meeldib see, et ballett on hästi tehniline, loomulikult hästi ilus, graatsiline. Nalja pärast me omavahel mõtleme, et Eestis on justkui kolm täiskasvanute balletitruppi - Estonia, Vanemuine ja siis Paide," rääkis Maarit Nõmm.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: