Telliskivi Loomelinnakus avati videomängude muuseumi pop-up mänguruum

LVLup! Warp Zone
LVLup! Warp Zone Autor/allikas: Telliskivi Loomelinnak

1. juulil avas Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus uksed videomängude muuseumi suveharu LVLup! Warp Zone, kus külastajad saavad konsoolidel mitmeid mänge mängida.

"Kuni 1990. aastateni puudus Eestis ning ka teistes Ida-Euroopa riikides ligipääs Lääne-Euroopas ja Ameerikas levinud mängudele. Legaalsete mänguautomaatide asemel olid näiteks populaarseteks konsoolideks Dendy "Famiclone" ehk Nintendo Famicomi ebaseaduslik koopia. Mänge sai keldrites asuvates mänguklubides mõne krooni eest mängida või rentida selleks spetsiifilisi seadmeid. Just see kummaline skeene vormis Eesti videomängude kollektiivset kultuurimälu ning lõi erilise viisi, kuidas videomänge siinmail kogeti," ütles videomängude muuseumi kaasasutaja Camille Laurelli. 

Muuseumi filiaalis saavad külastajad mängida ajalooliste eksponaatidega –mänguruumist leiab nii 1980. aastatest pärit konsoole kui ka kaasaegseid masinaid. Väljapanekus on esindatud näiteks Metal Slug NEO GEO ja Eesti esimene arvutimäng Space Road, mida saab mängida Windows 2000 operatsioonisüsteemiga. Ruumi atmosfääri loovad artefaktid ja nõukogude hõnguline sisekujundus.

LVLup! Warp Zone on avatud 1. juulist 30. augustini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: