Cosmoskva taasühinemisest: plaanisime lihtsalt sõpradele jõulukingiks vinüüli teha

Foto: Romi Hasa

Saaremaa sõpruskonna bänd Cosmoskva on pärast kümneaastast pausi taas koos lavasid vallutamas. Bändi taasühinemine sai aga alguse ideest sõpradele jõulukingituseks vinüül teha.

"Me saime 2017. aasta suvel kokku, tegime ühe laagri, kirjutasime hunniku uut muusikat ja mõtlesime, et oh jube äge oleks jõuludeks sõpradele vinüül teha. Ja nii on see lumepall vaikselt kasvama ja veerema hakanud," rääkis Cosmoskva liige Sander Mölder "Vikerhommikus".

Bändi trummar Ranno Paukson tõdes, et bändiga taas kokku saamine oli äge kogemus. "See viis natukene tagasi eelmistele radadele, aga teisest küljest see oli ikkagi selline uus tulemine ja uus minek. Tegelikult oli piisavalt palju aega mööda läinud ja kogu looming ja kõik mis tuli, oli totaalselt uue hingamisega," rääkis Paukson.

Mölder ütles, et Cosmoskva stiili ei saagi kindlalt raamistada. "Ma tean, et meid on hästi palju määratletud acid jazz'ina, aga me oleme sellest ma arvan nüüd eemale nihkunud ja pigem jääb see määratlus sinna esimese loomingu perioodi peale. Nüüd on seda määratlust palju raskem panna, mingeid soul'i ja jazz'i mõjutusi natuke seal on ilmselt," ütles Mölder.

Pundiga on liitunud ka mitmed uued liikmed – saksofonist ja laulja Pille-Rite Rei ning trompeti mängija Karlis Saar.

"Cosmoskva on sõpruskond Saaremaalt, kellele meeldib muusika ja kes on olnud muusikas tegevad väga pikalt. Enda lõbuks," võttis Cosmoskva laulja Liisu Ots bändi olemuse kokku.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: