Tartu Autovabaduse puiestee avatakse reedel meelelahutusliku programmiga

Tartu Autovabaduse puiestee ehitamine
Tartu Autovabaduse puiestee ehitamine Autor/allikas: Pressimaterjal

Reedel avatakse Tartu südalinnas Autovabaduse puiestee ja tavapäraselt autode kasutuses olevast Vabaduse puiestee sõidutee lõigust saab kuuks ajaks vaba aja veetmise ala. Avamisõhtu toob platsile meelelahutusprogrammi, mida juhib näitleja Kristjan Lüüs.

Platsile oodatakse külastajaid kell 18, mil taustaks mängib mõnus muusika. Kell 19 tervitab kõiki kohaletulijaid Tartu linnapea Urmas Klaas ning pärast seda jätkub meeleolukas programm, mille raames korraldatakse aardejaht, esinevad Shate tantsukooli õpilased ja muusikat mängib DJ Hyyru.

Autovabaduse puiestee eesmärk on ühendada vanalinn ja jõeäärne ala üheks terviklikuks linnaruumiks ning kutsuda kokku erinevad põlvkonnad. Muul ajal tiheda liiklusega autoteel ootavad külastajaid muusikalised etteasted, välikino, võrkkiigelabürint, pinksilauad, tänavakorvpalliplats, turu- ja täikaplats ja agility-koerte etteasted. Lisaks saab puiesteel nautida tänavatoitu ja pidada piknikku, osaleda koosolekutel ja palju muud. Terve kuu vältel toimub ka mitmeid kultuuri- ja haridusprogramme ning meeleolukaid kultuurisündmusi igale maitsele. 

Autovabaduse puiestee ala ulatub kaubamaja parklast kuni Kaarsillani ja on külastajatele avatud 3. juulist 2. augustini, P–N kuni kell 22 ning R ja L kuni kell 00.30.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: