Noëp: ma ei taha Eestis väga palju kontserte anda, sest siis käivad kõik inimesed kontserdil ära

Foto: Kaisa Potisepp

Muusik Noëp ehk Andres Kõpper tõdes, et kuna Eestis on inimesi vähe, ei tasu siin liiga tihti kontserte anda.

"Eestis me üldiselt hoiame nii, et väga palju ei taha esineda, sest siis kõik inimesed käivad kontserdil ära," rääkis Kõpper Raadio 2 "Hommikus!".

"Aga kuna praegu on kontserdid pigem sellised, kuhu ei ole väga palju inimesi korraga lubatud jne, siis ma ausalt öeldes liialt palju ei põe ja esinen see suvi natukene rohkem," lisas ta.

Kontserditel saab kuulda muusiku uuemat loomingut. "Täiega ärevus on sees, sest me teeme live's nii palju uusi lugusid. Põhimõtteliselt pooled lood on sellised, mis ei ole üldse väljaski. Hakkasin vaatama ka oma praegust ja kahe aasta tagust setlist'i ja ainult neli lugu on samad," rääkis Kõpper.

Ta lisas ka, et live on hea võimalus katsetamiseks, kas uus lugu toimib või ei. Tagasiside saamiseks saadab ta aeg-ajalt uute lugude demosid ka sõpradele. "Sellest on olnud päris palju kasu. Ma mäletan, et "New Heightsiga" oli muidugi kohutav protsess. Ma saatsin seda nii paljudele inimestele ja tegin nii palju versioone, et see oli nii mental, et ma seda viga enam ei tee. Tegelikult mingist hetkest see ei ole enam praktiline, kui sul on 20 erinevat feedback'i, kõigil on oma arvamus, siis sa ei oska enam midagi teha," tõdes Kõpper.

testis ta aga näiteks hiljuti ilmunud lugu "Speak Français", mis valmis koostöös Suurbritannia artisti Ellisega. "Oli kuskil Sètes mere ääres amfiteater. Seal oli mõnus prantslaste publik. Mul on sellest ka üks video filmitud, mida peaks repost'ima, kus siis filmipublikust üks tüüp tuleb kaamerasse ja karjub: "Je t'aime, je t'aime!"," rääkis Kõpper.

Oma suviste kontserdite hooaja avab Kõpper 4. juulil Käsmus. Lisaks saab teda sel suvel näha ka Summer in The City festivalil Tallinna lauluväljakul, Valgeranna festivalil, Rakveres, Linnavõnke minifestivalil ja Saku von Sound festivalil.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: