X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Toomas Kirss "Salmonitest": sarjas on tegelased kammitsetud, kuid filmis pannakse vürtsi juurde

1. juulil esilinastub režissööri Toomas Kirsi film "Salmonid. 25 aastat hiljem", mille näitlejad on sarjaga võrreldes oma tegelaskujudele vürtsi juurde pannud.

"25 aastat on sarjast mööda läinud ja siis tuli ma ei teagi kust mõte, et võiks filmi teha. Ma helistasin kõigepealt Itale [Ever] ja küsisin Ita käest, kas ta oleks huvitatud, kui me teeksime filmi, et mul on filmi alguseks kaks varianti. Esimene variant on see, et kirst läheb kirikusse ja Salmonite pealik ehk Ella Salmon on surnud. Ta küsis, mis teine variant on ja ma ütlesin, et teine variant on see, et Ella Salmon on vabariigi president. Ta ütles, et ma olen nõus," rääkis filmi režissöör Toomas Kirss "Ringvaates".

Ka teised näitlejad jäid filmimisega kiirelt nõusse. "Loomulikult ma vastasin ka ikka, et muidugi ma olen nõus, kui Ita on nõus. Eks see ongi tegelikult see võlu, et saame kokku ju vanade sõpradega, kellest mõnega ei ole ju ammu kohtunud, " rääkis filmis Vambola Salmonit kehastav Guido Kangur.

Ta lisas ka, et näiteks oli tore võtteplatsil Merle Palmistega kohtuda. "Nii imelik kui see ka, ei ole – me oleme Merle Palmistega ühes teatris, aga me ei ole vist üheski tükis koos mänginud," ütles Kangur.

Kirsi sõnul elasid näiteljad rollidesse väga kergesti sisse. "Kui seal sarjas on nad natuke kammitsetud, sel ajal ikkagi eeskujud olid "Dallas" ja "Dünastia", siis filmis nad sindirnahad panevad isegi natuke vürtsi juurde. Ta on läinud mahlasemaks ja paremaks, tunduvalt paremaks," ütles Kirss.

Filmis teevad kaasa ka mõned uued näod. Näiteks mängib Alexandra Salmoni rollis Karolin Jürise, kes "Salmonite" sarja ilmumise ajal veel sündinudki polnud. "Ega enne, kui ma Kirsilt kõne sain, ma sellest midagi ei teadnudki," rääkis Jürise oma varasemast kokkupuutest sarjaga.

Ta lisas, et üritas arhiivist ka "Salmoneid"vaaadata, kuid leidis sealt vaid pilte. "Seda materjali, mida tegelikult vaadata, ei ole. See ei ole lihtsalt kättesaadav," tõdes Jürise ja ütles, et proovis seega ise võtteplatsil ette kujutada, millised tegelaskujud 25 aastat tagasi olla võisid.

"See rõõm, et saad olla mingi taaskohtumise keskel ja seda näha ja seal mängida, oli minu jaoks väga suur au. Mul oli seda väga suur rõõm teha," rääkis Jürise ja lisas, et nautis filmi tegemist väga.

Ka Kangur ja Kirss nõustusid, et filmi tegemine oli lustlik ja aeg lendas kiiresti. "See ei olnudki nagu töö tegemine. Tegelikult me lustisime seda tehes ise täiega," ütles Kirss.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: