Lottemaa loodab tänavu korrata mullust edu ja kasumisse jääda

Foto: Lottemaa

Lottemaal on seitsmes suvi ja asukad loodavad, et see läheb sama hästi kui mullune, mis õnnestus pärast mitut kesist aastat kasumiga lõpetada.

Kui ilm on vihmane ja külastajaid palju pole, mängivad Lottemaal töötavad Kätlin Kits, Johanna Kristina Artjuain ja Mirjam Kits pilli. Tavalisel päikeselisel päeval on teemapargis palju külastajaid, siis tuleb lastega suhelda ja vaba hetke ei tekigi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Möödunud aastal kaasa teinutest tuli tänavu uuesti 40 noort. Kõige nooremad, kes kaasa teevad, on paar-kolm aastat üle kümne. On selliseidki näitlejaid, kes osalevad Lottemaa algusest ehk läheb juba seitsmes suvi.

"Ta annab mulle imelisi sõpru kogu eluks, ta annab hea tunde, ta annab mulle eesmärgi minu pisikeses elukeses siin Eestis. /.../ Ükski päev ei ole samasugune. Kuigi meil programm kordub ju suvi läbi, siis iga päev on hoopis erinev ja teistsugune," rääkis varem Jänes Adalberdi rolli, nüüd Rebane Giovanni rolli täitev Kristjan Laas.

Lottemaal on aasta läbi palgal üheksa töötajat, sest suur kinnistu paljude hoonetega tuleb korras hoida ja muidugi järgmiseks suveks plaane teha. Planeerimine on väga oluline, sest Lottemaa ei saa riigilt dotatsiooni ja peab ise kõigega hakkama saama.

Koroona tõttu tehti sel kevadel teemapark nädal hiljem lahti, aga rahvast on tänu soojadele ilmadele olnud palju.

"Tundub, et esimesed paar nädalat on läinud päris hästi. Külastajad on meid üles leidnud ja käivad päris ilusasti," kinnitas Lottemaa tegevjuht Margit Toodo.

Uudis on veel seegi, et eesti-, vene- ja lätikeelsele etendusele lisandus tänavu soomekeelne. jJa kolmandat korda koos SEB pangaga korraldatud leiutamisvõistlus oli edukas - oma töö saatis 130 last. Paljud leiutised puudutasid kliimamuutusi, keskkonnahoidu ja prügikoristamise temaatikat. Võitjaks tuli 11-aastane Emili Matjušenko Ida-Virumaalt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: