Uuring: Eurovisioonil on suurim tõenäosus võita armastusest rääkivatel lugudel

Eurovisioon 2019 võitja Duncan Laurence Hollandist
Eurovisioon 2019 võitja Duncan Laurence Hollandist Autor/allikas: Scanpix/TT NEWS AGENCY

Hiljuti uurisid muusikateadlased Joe Bennett ja Simon Troup, millistel lugudel on Eurovisioonil enim võiduvõimalusi. Selgus, et lauluvõistlusel on kõige paremad väljavaated armastusest rääkivatel lauludel.

Viimase kümne aasta jooksul on armastusest laulnud 69 protsenti Eurovisioonil esinejatest. Esikolmikusse jõudnud lugude seas on armastusest rääkivate laulude osakaal aga veelgi suurem ehk 83 protsenti, vahendab CNN.

Eurovisioonil kõlanud armastuslaulud saab jagada nelja kategooriasse – lauldakse nii armastuse otsimisest, armunud olemisest, armastusega seotud probleemidest kui ka armuvalust. Lisaks armastusele on populaarsed teemad aga ka võrdsus, muusika, enesekehtestamine, ajalugu ja tantsupidu.

Ühtlasi selgus uuringust, et viimase kümne aasta jooksul on Eurovisiooni võidulugude tempo aeglustunud. 2010. aastal oli esikolmiku lugude keskmine tempo 148 lööki minutis, 2019. aastal aga 76.

Eurovisiooni üks tuntud võtetest on ka lauldes helistiku vahetamine. Seda teeb lauluvõistlusel iga viies osaleja, kuid viimastel aastatel pole ükski helistiku vahetusega laul Eurovisiooni võitnud.

Uuringust selgus ka, et Eurovisioon ei ole popmuusika trendidega kaasa läinud, vaid on arenenud omas unikaalses suunas. Põhjuseks võib olla asjaolu, et lauluvõistlusel mängivad rolli ka mitmed kultuurilised ja struktuurilised faktorid.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: