Christopher Nolan "Teneti" võtetest Tallinnas: otsisime kohti, mis ei ole kuigi tuntud

Christopher Nolan
Christopher Nolan Autor/allikas: Scanpix/REUTERS

Chistopher Nolani suurfilmi "Tenet" valmimisest ilmub suve lõpus ka raamat nimega "The Secrets of Tenet: Inside Christopher Nolan's Quantum Cold War". Äsja avaldati internetis viienda peatüki sissejuhatus, kus räägitakse "Teneti" võtetest Eestis.

"Me otsime alati kohti, mis pole kuigi tuntud. Tallinna tegi imeliseks see, et seal polnud varem ühtegi Hollywoodi filmi tehtud, mis muutis linna väga atraktiivseks," selgitas Nolan peatüki sissejuhatuses.

Raamatu järgmised leheküljed räägivad linnahallist, mida filmis kujutatakse kui Kiievi ooperiteatrit. "Kui me seda esmalt nägime oli see suur ja igav kommunismiajastu kuristik, kus rippus vaid üks elektripirn," meenutas produtsent Thomas Hayslip. Pärast koristamist, valgustuse taastamist ja seinade pahteldamist sobis linnahall võttepaigaks aga ideaalselt. "Värvid olid nii elavad! See koht oli nagu koobas, aga samas oli ta täpselt see, mida meil vaja oli," rääkis Hayslip.

Filmis lasevad terroristid linnahalli ka õhku, mille tarbeks oli vaja sarikate alt tolm ja kergesti süttiv materjal ära koristada. Siseruumides korraldati kontrollitud plahvatus propaani kasutades, väljas kasutati aga bensiini, sest nii sai suurema tulekera.

"Teneti" esilinastust on kahel korral edasi lükatud ning film peaks kinodesse jõudma 12. augustil. Raamat ilmub 21. augustil ja selle autor on James Mottram.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: