Ülle Kaljuste: mulle ei meeldinud olla mina ise, püüdsin end teistena ette kujutada

Foto: Kadri Põlendik

Näitleja Ülle Kaljuste meenutas, et teatud näitlemispisik oli temas olemas juba lapsepõlves, mil ta tihti justkui kellegi teise rolli võtta üritas.

"Ma arvan, et kust see kõik on alguse saanud, oli see et mulle üldse ei meeldinud olla mina ise ja tänu sellele ma siis arvatavasti püüdsin teiste naha vahele pugeda või end teistena ette kujutada," rääkis Kaljuste "Vikerhommikus".

Kõik teised lapsed tundusid Kaljustele palju ilusamad, paremad ja huvitavamad. "Lasteaedades ma oli pigem viimane kuusepuu või seenemikk kuskil lõpus. Selles oligi asi, et ma olin väike paks tüdruk ja siis ma nägin, kuidas neid ilusaid tüdrukuid pandi Pöial-Liisideks ja lillekesteks ja siis ma vaikselt kodus peegli ees tegin ka Pöial-Liisit," meenutas Kaljuste.

Keskkoolis tekkis tal aga näitlemise vastu suurem huvi. "Keskkoolis me pidime mingeid eeskavasid tegema. Iga lend pidi tegema ühe programmi, kus õpilased selle ise tegid ja välja mõtlesid. See oli nii äge, et sealt edasi kasvas see soov suuremaks," rääkis Kaljuste.

Sellest nädalast loeb Kaljuste Vikerraadios igal tööpäeval ette ka lastelugusid. Täiskasvanutele ja lastele lugemisel on Kaljuste sõnul mõningaid erinevusi. "Täiskasvanute lugudel võib olla tuleb see raskuspunkt, et seal on mingisugused nimed ja küsimus, kuidas sa selle lõpuni viid. Lastelood on lihtsamad ja südamlikumad ikka," rääkis Kaljuste.

Ometigi on ka lastelugude lugemisel omad raskused. "Kui minna seda teed mööda, et hakata nendele tegelastele iseloomu ja karakterit lisama, siis on päris keeruline otsesest kõnest jutustavaks minna. See on päris väsitav," tõdes Kaljuste.

Sel nädalal saab Kaljustet ka taas teatrilaval näha – Saku lähedal Rehe küünis esietendub "Lootuskiir pimeduses". Kaljuste sai oma rollist aga teada vaid paar päeva tagasi ja pidi selle kiirelt selgeks õppima. "Alguses oli väga suur šokk, aga siis ma hakkasin endale sisendama, et ma teen selle ära," rääkis Kaljuste.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: