Muusikaprodutsent Karl-Ander Reismann: igas loos peab olema ka artisti enda DNA-d

Foto: Kairit Leibold/ERR

Muusikaprodutsent Karl-Ander Reismann on teinud lugusid mitmetele tuntud artistidele nagu näiteks Ott Lepland, Inger, Uku Suviste ja Stefan. Lugude tegemisel peab Reismann oluliseks koostööd.

"Viimasel ajal enamus lood, mis me teeme, me teeme artistiga koos. See on oluline, et lugu meeldiks ka artistile, et seal oleks tema DNA-d ka sees. Mitte nii, et ma teen algusest lõpuni midagi valmis ja siis ütlen talle, et tule laula sisse," rääkis Reismann "Vikerhommikus".

Näiteks kirjutavad artistid Reismanni meloodiale aeg-ajalt ise sõnu. "See sõltub, kuidas artistil on tuju ja kuidas tema tahab. Vahel on nii, et artist teeb mingid sõnad, aga siis ma aitan need sõnad lõpetada. Iga lugu on erinev," tõdes Reismann.

Ta lisas, et enamasti kirjutab ta ise neile artistidele, kellega koostööd teha soovib, kuid tuleb ette ka olukordi, kus artistid ise tema poole pöörduvad.

Praegu on muusika produtseerimine Reismanni põhitöö, kuid veel mõni aeg tagasi töötas finantsjuhtimise haridusega Reismann pangas. "Sellega ma lõpetasin, kas see oli äkki oktoobrikuu eelmine aasta, põhimõtteliselt enne Eesti Laulu," meenutas Reismann, kes jõudis sel aastal Eesti Laulu konkursile nelja looga.

Muusikahuvi oli tal aga olemas juba lapsepõlvest. "Ma olin Lydia Rahula õpilane esimesest klassist peale. Ma olin muusikaklassis ja sain hästi tugeva solfedžo ja muusikateooria põhja sealt alla," rääkis Reismann.

Pärast kuuenda klassi lõpetamist hakkas Reismann kitarril enda lemmiklugudele kaasa mängima. "Sellest tekkis süstemaatiline või analüütiline mõtlemine, et kuidas on laulud tehtud, milline on nende ülesehitus ja siis hakkasid ka peas ise meloodiad tulema," meenutas Reismann, kuidas ta lugude kirjutamiseni jõudis.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: