"Simpsonid" lõpetavad valgete näitlejate hääle kasutamise mittevalgetel tegelaskujudel

Ned Flanders ja Homer Simpson joonissarjast
Ned Flanders ja Homer Simpson joonissarjast "Simpsonid". Autor/allikas: Pressimaterjalid

USA populaarse joonissarja "Simpsonid" produtsendid teatasid otsusest lõpetada valgete näitlejate kasutamine mittevalgete tegelaskujude häälena. Otsus järgnes mustanahalise George Floydi tapmisega kaasnenud massirahutustele.

Juba varem on sarjas hindust poepidajale Apule hääle andnud näitleja Hank Azaria teatanud oma loobumisest, sest sarja süüdistati pikalt hindude negatiivses kujutamises. Azaria häälega rääkisid sarjas ka must politseinik Lou ja mehhiklasest Mesilasemees. Samuti on andnud oma hääle mustanahalisele dr Hibbertile valge näitleja Harry Shearer.

"Simpsonite" värskest avaldusest ei selgu, kas sarjast kaob Apu või teiste valgete mängitud värviliste tegelaskuju sootuks.

Menukaid "Simpsoneid" on toodetud juba üle 30 aasta ja see on kõige kauem eetris püsinud seriaal USA telemaastikul. Joonissarja näidatakse enam kui sajas riigis.

Ka mitmed teistes populaarsetes joonissarjades mittevalgetele tegelaskujudele hääle andnud valged näitlejad teatanud oma otsusest seda enam mitte teha, nagu näiteks sarjas "Family Guy" Clevelandi mängiv Mike Henry.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: