Uus näitus viib külastaja Rummu karjääri sügavustesse

Reedel avati Rummu karjääris veealune näitus "Vee all Kuu peal". Autorite meelest võib rännakut veepõhja kõrvutada rännakuga kosmosesse.

Rait Lõhmus ja Maarja Mäemets on kaks klaasikunstnikku, kes avastasid ühel hetkel enda jaoks vabasukeldumise. Kahe valdkonna ristamisest sündiski näitus, mis külastaja Rummu karjääri sügavustesse tõmbab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See rännak on ka inimese sisemine rännak, et kuna siin on endine vanglaterritoorium, siis kui me mõtlesime seda Kuu peal seiklust või vee alla minekut, siis see on natuke paralleel ka inimese sisemise rännakuga, et kui sa aastaid ja tunde veedad kuskil vangistuses, siis see tundub selline kosmiline rännak kuhugi sissepoole ka," rääkisid näituse autorid.

Näituse ülespanemine osutus keerulisemaks, kui kunstnikud alguses aimasid. Eriti palju tegemist oli laua ja toolide vee alla saamisega, mis sümboliseerivad viimset söömaaega.

"Need jäid ikkagi liiga kergeks ja mitu päeva hõljusid vees. Lõpuks tuli veel omakorda lisada sinna raskust ja oodata kuni puit vee endasse imab, et nad jääksid sinna vee alla," selgitas Lõhmus.

Kuigi mõned eksponaadid on vaadeldavad ka snorgeldades, tuleks täieliku kogemuse saamiseks ikkagi sukelduda. Varasem kogemus on soovitatav, ent pooletunnist väljaõpet saab paluda ka koha peal.

Lätist kohale sõitnud Liene sukeldus esimest korda elus. "Seal olid väikesed kalad, kes ujusid ümber laua. See kõik näeb päris kõhe välja, nagu õudusfilmis. Ümberringi on päris pime, samas päike paistis läbi, see oli üpris põnev," kirjeldas ta.

Kohal olnud pikaaegsete sukeldujate ja instruktorite sõnul on näitus neilegi põnev vaatamine.

Rummu seikluskeskuse sukeldumisinstruktor Ivo soovitab külastajatel kaasa võtta hea tuju, usaldada instruktorit ja jätta hirm koju.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: