Galerii Saaremaalt: suured jaanituled jäid tänavu ära

{{1592923800000 | amCalendar}}

Saaremaa vald ei andnud tänavu jaanitulede korraldamiseks välja ühtki avaliku ürituse luba ja seetõttu jäid saarel ära paljud traditsioonilised ja suuremad piirkondade ja külade jaanituled.

Peamine põhjus jaanipidude ärajäämiseks on see, et enam kui 100 inimesega väliüritusi juunis korraldada ei ole lubatud.

Ka Kuressaare linna pikk jaanitulede traditsioon läheb aastal 2020 ajalukku just sellega, et tänavu Kuressaares suurt jaanituld ei süüdatud.

ERR-i Saaremaa korrespondent Margus Muld viibis teisipäeva õhtul Panga külas jaanitulel.

"Sel aastal on Saaremaal jaanituled ühed suuremad saladused, sest peol osaleda võib ainult 100 inimest ja avaliku ürituse luba vald ühelegi jaanipeole ei andnud ning ühtki jaanipidu väljakuulutatud ei ole," rääkis Muld, kes sõitis eelmistel päevadel Saaremaal ringi ning nägi, et ühtki suuremat lõkkeplatsi ei olnud isegi ettevalmistatud.

Mandrilt tuli Mulla sõnul pühadeks saarele palju. "Kuressaares oli pilt päris kirju. Tekkis mõte, et kui nad kõik siia tulid ja ühtki tuld pole väljakuulutatud, kuhu nad siis lähevad. Loodan, et võib-olla ongi väikesed ja omaette jaanituled," rääkis ajakirjanik.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: