Tallinn Music Week avalikustas uuendatud muusikaprogrammi Euroopa artistide ja välilavadega

Telliskivi Loomelinnaku väljak
Telliskivi Loomelinnaku väljak Autor/allikas: Linda Liis Eek

27.–30. augustil Tallinnas toimuv rahvusvaheline uue muusika festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas uuendatud muusikaprogrammi. Festivalil esinevad välilavadel artistid Eestist ning Euroopa Liidu ja Schengeni piirkonna riikidest.

Kuna Eesti piir taasavati juunis Euroopa Liidu ning Schengeni riikidest ja Ühendkunigriigist saabuvatele haigustunnusteta reisijatele, saab festivalil näha enamikke varem välja kuulutatud esinejaid vastavatest riikidest. Kehtivate reisipiirangute tõttu ei saa festivalil esineda varem välja kuulutatud artistid Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Iisraelist ja Kanadast. Kogu programm on vastavalt ümber kohandatud ning enamik reisipiiranguga riikide artiste on asendatud uute esinejatega. TMW korraldustiim töötab praegu selle nimel, et festivalil saaks esineda tuntud USA bänd A Place To Bury Strangers.

Kokku esineb TMW 2020 muusikafestivalil 141 artisti 15 riigist. Enam kui 80 Eesti artisti pakuvad läbilõiget Eesti muusikavälja ja oma žanri paremikust. Muusikat teevad Trad.Attack!, Mari Kalkun, Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi duo, Mingo Rajandi Kvintett, Collegium Musicale, Anna Kaneelina, Erki Pärnoja, Ajukaja, Mart Avi, Sander Mölder, Nikolajev, Yasmyn, Lexsoul Dancemachine, manna jt.

Festivali välisesinejate seas on Joensuu1685, Tapani Rinne ja Jarmo Saari Republic Soomest, Bendik Giske Norrast, Cabal Taanist, Chinchilla Inglismaalt, Tribes Of The City ja Carnival Youth Lätist ning The Devil's Trade Ungarist.

Selleks, et tagada külastajate ohutus, saab esmakordselt TMW ajaloos nautida osa õhtusest muusikaprogrammist ka vabas õhus. TMW muusikaprogramm koondub peaasjalikult Põhja-Tallinna Telliskivi Loomelinnakusse ja Noblessneri piirkonda. Lisaks Telliskivi Loomelinnaku peaväljaku vabaõhukontsertidele täitub TMW muusikaõhtutega suur osa loomelinnaku klubidest: Telliskivi F-hoone Must Saal, lokaal Kivi Paber Käärid ning Fotografiska keskus, kus muusikaõhtud avanevad ka laiendatud suveaeda. Põnevate kavadega on programmis ka Telliskivi vahetus naabruses asuvad Sveta Baar ja Kauplus Aasia ning Tallinna Kalju Baptistikoguduse kirik Kalamajas.

Noblessneri sadama piirkonnas paiknevad kolm muusikaprogrammi kontserdipaika: technoklubi Hall, Proto avastuskeskuse Nobeli saal ja Kai kunstikeskus. Samuti saab vabas õhus muusikat nautida klubi Hall Suvila paviljonis ning päevastel tasuta kontsertidel terrassidel ja hoovides üle linnaku.

TMW 2020 kavas on lisaks muusikaprogrammile konverents Eesti Kunstiakadeemias ja erinevad linnafestivali üritused. Laupäeval, 29. augustil ühendab TMW jõud Koplis toimuva kogukonnafestivaliga Koplifest, mille peaala asub Põhjala tehases. Festivali lõpetab pühapäeval, 30. augustil koostöös Lasnaideega tuur Lasnamäel ning piknik ja kontsert Laagna kogukonnaaias. Kogu festivali kava avalikustatakse järk-järgult suve jooksul.

TMW 2020 korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Festivali kõigil üritustel jälgitakse, et osalev publik oleks piisavalt hajutatud ja hoiaks turvalist distantsi. Siseruumide täituvus on maksimaalselt 50 protsenti ja mitte rohkem kui 500 inimest, õues mitte rohkem kui 1000 inimest. Maandamaks nakkusohtu, piiratakse festivali passide müüki ja keskendutakse üksikpiletite müügile. Kõigis toimumispaikades on tagatud desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: