Heategevuslikul kontserdil "Laulud sõdurile" esinevad Getter Jaani, Siiri Sisask, Karl-Erik Taukar ja teised

Getter Jaani
Getter Jaani Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

22. juunil kell 20 jõuab publikuni teenistuses langenud ja vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks loodud Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile". Kontserdil esinevad paremik Eesti muusikutest — Karl-Erik Taukar, Siiri Sisask, Getter Jaani, Grete Paia, Jaagup Tuisk, Inger ja Merilin Mälk.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Sel aastal juba üheksandat korda toimuva kontserdi salvestus toimub täna, 18. juunil Tapa sõjaväelinnakus. Kontsert jõuab kõigi eestlasteni 22. juunil kell 20 ja 23. juunil kell 12 Kanal 2-s ning on kättesaadav ka vabalevis. Kui varem on heategevuslik kontsert leidnud aset Võidupüha paraadiga samas linnas, siis seoses koroonaviiruse levikuga toimub kontsert tänavu kinnises sõjaväelinnakus ning publikuks on seal teenivad Eesti kaitseväelased ja liitlassõdurid.

Kontserdil osalevad president, kaitseväe juhataja ja kaitseminister. 

"Meil on hea meel, et hoolimata teistsugusest kevadest heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" siiski toimub ning saame üheskoos ulatada abikäe oma eluga riskivate kaitseväelaste laste hariduse ja huvitegevuse toetuseks. Eriti sümboolne on, et Võidupüha eel toimub kontsert just Tapa sõjaväelinnakus ning publik näeb seda kinnist territooriumit natukene lähemalt," märkis kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Kontserdil "Laulud sõdurile" astub üles seitse lauljat — Karl-Erik Taukar, Siiri Sisask, Getter Jaani, Grete Paia, Jaagup Tuisk, Inger ja Merilin Mälk. Muusikuid saadab Eesti Kaitseväe orkestri rockbänd koos puhkpillikvintetiga. Dirigent on Teet Raik. Esitamisele tulevad nii lauljate enda lood kui ka palad meie laiast muusikavaramust. 

Carolin Illenzeeri Fond kutsub inimesi üles toetama lapsi helistades fondi annetustelefonidele. Üheksa tegevusaasta jooksul on pered tänu fondi toetustele saanud tuge oma laste ülikooli saatmisel, hobidega tegelemisel ning kooliaasta alguse puhul. Fond on saanud nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: