Ansambel Miljardid andis välja avasingli sügisel ilmuval albumilt

Miljardid
Miljardid Autor/allikas: Pressimaterjalid

Miljardid andis välja singli "Ma luban, et ma muutun" 21. septembril ilmuvalt samanimeliselt albumilt.

Miljardid, kelle debüütalbum "Kunagi läänes" hinnati 2018. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel kolme auhinna vääriliseks, nende hulgas tunnustus aasta albumi kategoorias, on viimase aasta jooksul usinalt uut materjali salvestanud.

"Uus album on võrreldes eelmisega energilisem," ütles solist Marten Kuningas. "Albumi läbiv teema on aga surm, üks jõulisemaid kujundeid markeerimaks muutust. Album jutustabs armastusest, milleni jõuab ego surma kaudu. See nõuab pühendumust ja vastutust. Maailmas on nii palju hirmu – see album on kantud vaimust, et teisiti on võimalik."

Fraas "Ma luban, et ma muutun" torkas Martenil pähe ühel jalutuskäigul antud loo demo kuulates: "Olles ennist just lugenud Yuval Harari raamatut "21 õppetundi 21. sajandiks", olin mõnevõrra frustreerunud süveneva ökokatastroofi pärast, mis on tingitud meie liigi ahnusest, rumalusest ja vägivaldsusest. Milline on maailm, mille me järeltulevatele põlvedele pärandame? Kõik ideed, olgu need poliitilised või religioossed, pärinevad minevikust ning suurem osa inimkonnast elab nende ideede kütkes. Seetõttu ongi meie maailmas nii palju segadust ja vägivalda – me otsime turvatunnet kinnistunud süsteemidest, mil pole hetke reaalsusega mitte mingisugust pistmist."

"Mulle aga tundub, et oleme jõudnud teelahkmele. Meie hirmud tungivad üha jõulisemalt pinnale ja meil on valik, kas jätkata samas tsüklis või liikuda teadlikult edasi ja õppida märkama reaalsuse muutuvat loomust. Sügava muutuse esilekutsumiseks peab vana tajumuster surema. See tähendab ärkamist illusioonist, nagu sõltuks meie heaolu millestki, mis on väljaspool meid endid," selgitab Marten loo tausta.

Kuulake Miljardite uut lugu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: