Krista Lensinist saab ETV+ saatejuht

Krista Lensin
Krista Lensin Autor/allikas: Liina Notta

ETV+ väitlussaade "Kes keda?" muudab sügisel formaati ja Andrei Titovi kõrval liitub teise saatejuhina Krista Lensin.

"Kes keda?" muutub sügishooajal kakskeelseks, iganädalane väitlussaade hakkab toimuma eesti ja vene keeles. Formaadi muutus toob ETV+ ekraanile ka uue saatejuhi Krista Lensini, kelle õlule jääb arutelude juhtimine eesti keeles.

ETV+ peatoimetaja Ekaterina Taklaja sõnul otsustati saate formaati muuta kõlapinna laiendamiseks. "Siiani ei saanud me ebapiisava vene keele oskuse tõttu kutsuda saatesse paljusid külalisi. Loomulikult peavad nad ka uue formaadi puhul hästi teist keelt mõistma, kuid saavad arutelus osaleda oma emakeeles," selgitas ta.

Krista Lensini sõnul on tegemist põneva väljakutsega mitmel põhjusel. "Televisioon on mulle alati olnud südamelähedane ja "Kes keda?" annab võimaluse panna end proovile täiesti uut moodi. Oma senises töös olen olnud pigem rääkija, nüüd võtan saatejuhina kuulaja rolli," märkis ta ja tänas ERR-i ja ETV+ võimaluse ja usalduse eest."

Kaalukeeleks osutus ka saate formaat, kus stuudios räägitakse vaheldumisi eesti ja vene keeles. Lensin on pärit kakskeelsest perekonnast ja suudab kergelt ümber lülituda nii eesti kui ka vene keelele. "Tunnen vene keeles rääkimisest tegelikult puudust," tunnistas ta ja lisas, et saatejuhina läks tal vene keelt vaja "Sind otsides" saadet Venemaal tehes. "Kes keda?" kakskeelset lähenemist peab ta põnevaks, seda enam, et kaks keeleruumi omavahel Eestis väga ei põimu. "Need on mäed, mida peaks liigutama. Peame õppima teinetest paremini mõistma."

Lensini esimesed kokkupuuted televisiooniga ulatuvad 30 aasta taha, telesaadete juures on ta olnud nii saatejuhi kui ka toimetajana, samuti aidanud kaasa saadete produtseerimisel. "Olen küll meelelahutuse taustaga, mis ei tähenda nagu jääksid tõsisemad ja päevakajalised teemad mulle kaugeks. Muidugi arvestan ka sellega, et pean "Kes keda?" jaoks palju eeltööd tegema, aga mulle meeldibki asju teha südamega."

"Kes keda" on ETV+ populaarne väitlussaade, mida seni on juhtinud Andrei Titov. Titov jätkab saatejuhina ka sügisel, Lensin liitub tema kõrval kaassaatejuhina. Värske kolleegi kohta jagub naisel vaid kiidusõnu. "Andrei on intelligentne ja šikk saatejuht, kes on suurepärane kuulaja ja samas kiire reageerimisega," märkis ta esimeste proovivõtete põhjal.

Andrei Titovi sõnul seisti "Kes keda?" saate juures sageli piiratud külaliste valiku ees, kuna kõik eestlased ei valda vene keelt tasemel, mis võimaldaks diskussioonist osa võtta. "Paaril korral kasutasime sünkroontõlget, kuid see polnud parim variant. Nii otsustasimegi proovida kahes keeles," selgitas Titov, tuues huvitava näitena juba kunagi ETV eetris olnud saadet "Unetus".

"Krista kohta võin öelda nii palju, et mulle väga imponeerib tema temperamentsus, ta on väga elav ja positiivne," iseloomustas Titov ja lisas, et esialgu tuli meelelahutusliku taustaga Lensini kandidatuur talle üllatusena. "Proovid näitasid, et sobime teineteisega hästi. Olen kindel, et ta saab uue rolliga hakkama ja loodan, et televaatajad võtavad uuenenud saate hästi vastu," lisas Titov.

Uuenenud "Kes keda?" alustab ETV+ eetris juba sügishooajal.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: