Kaitseliitlaste lemmiktoit on kanapasta

Hooaja viimases "Terevisioonis" valmistasid "Aktuaalse kaamera" ankur Priit Kuusk ehk Wend ja Kaitseliidu Tallinna ringkonna toitlustusjuht Annely Koolmann koos abilistega kaitseliitlaste lemmiktoitu, kanapastat.

Lisaks kanapastale on populaarsed ka riisiroog hakkliha ja juurviljadega ning soe supp. "Eriti kui mehed tulevad näiteks kell 12, siis me oleme oma meeskonnaga teinud neile sooja supi ja kuuma tee. Üks õppus oligi nii, et nad tulid kell 12. Ma nägin neid väsinud nägusid ja ütlesin, et kuum supp ootab. Ma pole elusees näinud asjade kiiremat nurka lendamist ja katelokkide välja otsimist kui too kord," rääkis Koolmann. Magustoiduks pakutakse meestele tavaliselt näiteks puuvilja või šokolaadi.

Wend lisas ka, et maitsva toidu alus on hea tooraine ja toidu koostisosadega ei tohi üle pingutada. "Väsinud mees, värske õhk, soe toit – kõik tingimused on täidetud selleks, kui võitleja või kes iganes sööb oma kõhu täis ja saab rõõmsalt õhata "Nauding!".

Koolmann rääkis ka, et koka jaoks on parim kompliment, kui keegi toitu juurde küsib. "Meie köögis saab alati teise portsu juurde," kinnitas Koolmann. Ta lisas, et toitu valmistavad nad õppuse ajal tavaliselt umbes 150 inimesele ja sel juhul on köögimeeskonna suurus umbes kolm inimest. "Köök on alati meeskonna töö," rõhutas Koolmann.

Saate lõpuks sai kaitseliitlaste lemmikroog valmis ja "Terevisiooni" meeskond sai juba enne kella üheksat hommikul pastat süüa.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: