Eurovisiooni reegleid uuendati, et lauluvõistlus ikka igal aastal toimuda saaks

Eurovisioon 2018
Eurovisioon 2018 Autor/allikas: Scanpix/AP

Tänavu oli esimene kord Eurovisiooni 65-aastase ajaloo jooksul, mil lauluvõistlus ära jäi. Selleks, et edaspidi sarnast olukorda vältida, muudeti lauluvõistluse reeglid paindlikumaks.

Vanad reeglid ei lubanud Eurovisiooni formaati muuta, mistõttu ei olnud tänavu võimalik võistlust korraldada. Uute reeglite kohaselt on formaadimuudatused aga teatud olukordades lubatud, kirjutatakse Eurovisiooni ametlikul lehel.

"2020. aasta kevade õppetunnid näitasid, et me peame olema valmis ka globaalseteks kriisideks ja seepärast oleme nüüd võistluse reegleid kohendanud. Me peame olema paindlikud ja valmis ka formaadi muutusteks, et keerulisel ajal üritus siiski toimuda saaks," ütles Eurovisiooni tegevjuht Martin Österdahl.

Üks reegleid, mis muu hulgas kinnitati, on see, et järgmisel aastal võivad taustavokaalid olla ette salvestatud. Sedasi on laval vähem inimesi, kulud on väiksemad ja korraldajariigi tehniline koormus väiksem.

Taustalauljaid laval täiesti ära aga ei keelata – iga riik otsustab ise, kas tahab taustavokaalid ette salvestada, esitatakse neid otse või kasutatakse hoopis nende kahe variandi kombinatsiooni. Järgmisel aastal on uuel reeglil nii-öelda testperiood ja seejärel otsustatakse, mis viisil taustavokaalid järgmistel aastatel kõlavad.

Österdahl lisas, et kõik loodavad väga, et järgmisel aastal toimub Eurovisioon tavapärasel moel. Kui see aga võimalik pole, mõtlevad nad välja alternatiivse lahenduse. "Eurovisioon on 2021. aastal tagasi ja ta on tagasi, et jääda," kinnitas Österdahl.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: